Zastanawiasz się jakie atrakcje Dziwnów oferuje turystom? Oto nasz przewodnik po tym, co warto zobaczyć w Dziwnowie i okolicy. Informacje podzieliliśmy na kilka kategorii m.in. Dziwnów dla rodzin, atrakcje na niepogodę, atrakcje dla aktywnych, romantyczne miejsca nad morzem. Wszystkie atrakcje w Dziwnowie zostały szczegółowo opisane. Opisy atrakcji zawierają lokalizację, dane kontaktowe, cennik, aktualne zdjęcia oraz ocenę i komentarze. Zapraszamy do lektury.

Atrakcje Dziwnów 2018

Wśród wielu atrakcji komercyjnych na uwagę zasługują Morskie Centrum Rozrywki Nautica Park w Dziwnowie oraz Escape Room Cela Dziwnów.

Atrakcje Dziwnów i okolica

Plaża e Dziwnowie

Plaża w Dziwnowie

Plaża w Dziwnowie ma aż 3 km długości, a łączna długość plaż w Gminie Dziwnów to ponad 17,5 km. Dzięki temu każdy znajdzie plażę dla siebie.
Dziwnowska plaża jest podzielona przez cieśninę Dziwnę na plażę wschodnią i zachodnią. Obie są najdłużej strzeżonymi plażami polskiego wybrzeża. Każdego roku ratownicy pilnują bezpieczeństwa kąpiących w okresie od 15 czerwca do 15 września.Atrakcje w Dziwnowie

Most zwodzony w Dziwnowie

Most zwodzony w Dziwnowie na Cieśninie Dziwna łączy Wyspę Wolin ze stałym lądem. Ta unikalna konstrukcja od lat jest symbolem i jedną z jego największych atrakcji Dziwnowa. Podnoszone przęsło umożliwia przepływanie statków. Most otwierany jest w wybranych godzinach. Sprawdź w jakich godzinach jest podnoszony most w Dziwnowie i dowiedz się skąd najlepiej obserwować otwarty most zwodzony w Dziwnowie.

Atrakcje Dziwnów

Aleja Gwiazd Sportu w Dziwnowie

Aleja Gwiazd Polskiego Sportu w Dziwnowie to wyjątkowe miejsce, gdzie zgromadzono ponad 100 replik trofeów największych polskich sportowców. Każdego roku podczas Festiwalu Gwiazd Sportu kolejni sportowcy odsłaniają repliki swoich medali. Aleja łączy ulice Mickiewicza i Sienkiewicza, a jej przedłużenie prowadzi do plaży. Dziwnowską Aleję Gwiazd najlepiej odwiedzić po zmroku, gdy postumenty są podświetlone.

Promenada w Dziwnowie

Promenada w Dziwnowie

Promenada w Dziwnowie ma już prawie 3 km długości. W 2018 roku promenada została rozbudowana, a nowy jej fragment połączył ulice Przymorze i Żeromskiego. Położony na szczycie piaszczystej wydmy szlak spacerowy jest chętnie odwiedzany przez cały rok, szczególnie wieczorami, gdy charakterystyczne białe lampy nadają intymny klimat. Przy promenadzie znajdują się 4 toalety, nawiązujące wyglądem do przedwojennej zabudowy uzdrowiskowej.

Marina w Dziwnowie port jachtowy Dziwnów

Port jachtowy w Dziwnowie

Port jachtowy sąsiaduje z portem rybackim i do tej pory wielokrotnie był miejscem mistrzostw świata i Europy w różnych klasach regatowych. Charakterystyczny basen portowy swoim kształtem nawiązuje do pierwszej litery w nazwie miasta. Na przystani może cumować jednocześnie 60 jednostek o długości do 12m. Na terenie obiektu znajdują się pomieszczenia sanitarne dla żeglarzy, hangary do zimowania łodzi oraz mała kawiarnia z dużym tarasem, otoczonym cumującymi jachtami.

.

Port rybacki w Dziwnowie

Port Rybacki Dziwnów w powojennej historii Polski stanowił jeden z najważniejszych portów rybackich w kraju. Obecnie to nowoczesny obiekt, w którym swoją bazę mają lokalni rybacy. W porcie znajduje się wytwórnia lodu oraz budynek Zarządu Portu Morskiego Dziwnów. Przy odrobinie szczęścia uda się Wam kupić świeżą rybę, prosto z kutra rybackiego.

.

Przystań sezonowa w Dziwnowie

Przystań sezonowa wraz z portem jachtowym tworzą ogniwo Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego – Marina Dziwnów. Przystań sezonowa położona przy ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie może pomieścić 30 mniejszych jednostek.Do dyspozycji żeglarzy jest zaplecze socjalne, postumenty z przyłączami do wody i prądu, a nawet niewielka restauracja z ogródkiem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>