Strona główna Kamień Pomorski

Kamień Pomorski

Kamień Pomorski to miasteczko powiatowe z bogatą historią, dlatego przebywając w okolicy wręcz trzeba je odwiedzić.

Kamień Pomorski położenie

Katedra Kamień Pomorski zabytki
Kamieńska Katedra zachwyca w każdym detalu. Potężna budowla wznosi się nad miastem.

Kamień Pomorski położony jest około 8 kilometrów od wybrzeża, nad Zalewem Kamieńskim. Od strony zalewu miasto zdecydowanie jest najciekawsze. Po pierwsze już na pierwszy rzut oka rzucają się w oczy Marina Kamień Pomorski oraz molo na zalewie, po drugie mury obronne oraz zabytki górujące nad miastem.

Jak dojechać do Kamienia Pomorskiego

Do Kamienia można dojechać samochodem, autobusem lub pociągiem, ale to nie jedyne sposoby na podróż do miasta. Statki wycieczkowe przybijające do molo zabierają turystów i kuracjuszy w rejs do portu Dziwnów, gdzie można spędzić ciekawie czas. Zobacz atrakcje w Dziwnowie.

Kamień Pomorski panorama miasta
Kamień Pomorski widok od strony miejscowości Międzywodzie.

Atrakcje turystyczne Kamień Pomorski

Wśród wielu atrakcji turystycznych największą popularnością cieszą się te najstarsze. Między innymi kamieńska katedra, baszta, ratusz, czy mury obronne.

Więcej o atrakcjach Kamienia Pomorskiego przeczytasz w poniższym artykule.

Kamień Pomorski nazwa miasta

Według legendy nazwa miasta pochodzi od olbrzymiego głazu, który spoczywa u brzegu zalewu. Ten głaz miał zostać zrzucony przez diabła na katedrę, ze względu na religijność i żarliwą wiarę mieszkańców. Jednak kamień się wyślizgnął diabłu ze szpon, a ten ze złości jeszcze kopnął lecącą skałę. Do tej pory w kamieniu jest odciśnięte diabelskie kopyto.  W rzeczywistości jest to głaz polodowcowy.

Kamień Pomorski rynek i Ratusz kamieński.
Ratusz i rynek w Kamieniu Pomorski zostały zrewitalizowane i dzisiaj stanowią kolejną atrakcję turystyczną.

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej

W kamieńskim Kwartale Dominikańskim ma swoją siedzibę regionalne muzeum do którego zwożone są zabytki z całego powiatu. Wiele cennych eksponatów udało się zebrać i warto odwiedzić to miejsce. Ciekawa atrakcja turystyczna.

Uzdrowisko w Kamieniu Pomorskim

Uzdrowisko w Kamieniu Pomorskim w ostatnich latach przechodzi gruntowną modernizację. Dlatego powstają nowe obiekty sanatoryjne, które świadczą usługi na europejskim poziomie. Inne budynki są modernizowane i zyskują nowe funkcje.