5 pomysłów na brzydką pogodę nad morzem

Pogoda nad morzem nie zawsze jest słoneczna. Bałtyk przyzwyczaił nas do częstych pogodowych figli. Brzydka pogoda w Dziwnowie? Innymi słowy, co robić w Dziwnowie, gdy pogoda nie zachęca do plażowania?

Przygotowaliśmy dla Was 5 propozycji na spędzenie czasu w Dziwnowie. Co robić nad morzem, gdy nie ma pogody na plażę? Przejrzeliśmy atrakcje w Dziwnowie i wybraliśmy 5 najciekawszych propozycji.

Co robić w Dziwnowie, gdy pada deszcz

Dziwnów co robić, gdy pada deszcz
Muzeum w Dziwnowie zostało połączone z strefą doświadczeń w Morskie Centrum Nauki.

Pierwsza propozycja to obowiązkowy punkt, od którego najlepiej rozpocząć zwiedzanie Dziwnowa. Morskie Centrum Nauki Nautica Park Dziwnów to wystawa edukacyjna, poświęcona historii i tajemnicom Dziwnowa. Okazuje się, że tajemnic jest sporo, a zwiedzanie z przewodnikiem trwa ponad godzinę. Jednocześnie dowiecie się tutaj jakie miejsca warto w Dziwnowie odwiedzić i na co zwrócić uwagę spacerując po okolicy. Dodatkowo w Nautica Park poznacie historię Dziwnowa i miejscowych rybaków. Z drugiej strony dowiecie się, jak Dziwnów stał się areną walki wywiadów i rybacką potęgą na Bałtyku. Nautica Park znajduje się w dziwnowskim parku, przy ulicy Parkowej 6a.
Więcej informacji na stronie Nautica Park

Rejsy w morze statkami wycieczkowymi

Druga propozycja to rejs statkiem wycieczkowym w Dziwnowie. Przy skrzyżowaniu ulic Wybrzeże Kościuszkowskie i Szosowa znajduje się przystań statków wycieczkowych.
Statki pływają w dwóch kierunkach:
1. Rejsy z Dziwnowa po morzu
Rejs trwa 1,5 godziny, a jedną z atrakcji jest przepłynięcie pod podniesionym mostem w Dziwnowie. Dodatkowo to okazja do pamiątkowego zdjęcia. Statki wypływają w godzinach 10:45 12:45 15:45 17:45 i 19:45.
2. Rejsy z Dziwnowa do Kamienia Pomorskiego
Rejs po Zalewie Kamieńskim do Kamienia Pomorskiego z 15-minutowym postojem przy kamieńskim molo. Dodatkowo można tak zaplanować wycieczkę, by wrócić z Kamienia Pomorskiego innym rejsem i zwiedzić to miasto w międzyczasie. Statki do Kamienia Pomorskiego wypływają w godzinach 10:00, 12:00, 14:00, 16:00
Więcej informacji Statki wycieczkowe Dziwnów.

Place zabaw w Dziwnowie atrakcje dla dzieci

Brzydka pogoda w Dziwnowie - idźcie na plac zabaw
Atrakcje w Dziwnowie na niepogodę.

Kolejna propozycja kierowana jest bardziej do rodziców z małymi dziećmi, które lubią szaleć na placu zabaw. Po pierwsze, największy i najnowszy plac zabaw znajduje się przy boisku Orlik (ul. Dziwna). Duży plac zabaw znajduje się na terenie Szkoły Podstawowej przy ulicy Mickiewicza i jest ogólnodostępny. Kolejny duży plac zabaw znajduje się we wschodniej części Dziwnowa, w parku przy ulicy Kaprala Koniecznego. Jeżeli nie macie małych dzieci, to sami możecie się wybrać na jedną z siłowni zewnętrznych m.in. w parku, między ulicami Kochanowskiego i Parkową.

Czwarty pomysł to ponownie atrakcja dla dzieci. Dmuchany Świat Lettilili w Dziwnowie to plac z dmuchanymi zjeżdżalniami. Plac znajduje się przy ulicy Mickiewicza (przy sklepie Polo Market).

Piąta propozycja to spacer słonecznym szlakiem, o którym pisaliśmy więcej w artykule Jak zwiedzać Dziwnów. Inaczej mówiąc, specjalnie opracowana przez nas trasa, która pozwoli zobaczyć wszystkie najciekawsze atrakcje Dziwnowa w ramach długiego spaceru. Atrakcja bezpłatna.

Brzydka pogoda w Dziwnowie to nie problem

Na koniec jeszcze jedna propozycja, czyli sesja zdjęciowa na plaży. Profesjonalne zdjęcia będą fajną przygodą i niezapomnianą pamiątką z wakacji. Najlepsze jest to, że taką sesję zdjęciową nad morzem można robić w każdych warunkach, nawet gdy pada deszcz. Podsumowując, warto rozważyć sesję zdjęciową jak pamiątkę znad morza.

Podsumowując, brzydka pogoda w Dziwnowie nie musi oznaczać nudy. Dodatkowo atrakcji na niepogodę jest w mieście i okolicy bardzo dużo. Dlatego każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Dodatkowo można odwiedzić ciekawe miejsca, które zwykle nie są odwiedzane.

Jednocześnie zachęcamy do zapisania się na naszą listę subskrybentów, by otrzymywać ważne powiadomienia. Dodatkowo nie ominie Was żadna informacja o ciekawym wydarzeniu, nawet tych organizowanych z dnia na dzień. Z drugiej strony, w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji.