Strona główna Morskie Centrum Nauki w Dziwnowie

Morskie Centrum Nauki w Dziwnowie

Wysoko oceniana wystawa poświęcona tajemnicom miasta i morzu, kierowana do osób w każdym wieku. Mnóstwo ciekawostek, nieprawdopodobna historia Dziwnowa, który stał się areną gry wywiadów oraz eksperymenty.

Morskie Centrum Nauki w Dziwnowie
Dzieciom dużo radości sprawia wejście do prawdziwej tratwy ratunkowej.

Morskie Centrum Nauki Dziwnów

Czym jest MCN Nautica Dziwnów? W skrócie można powiedzieć, że jest to wystawa edukacyjna oraz lokalne muzeum. Dodatkowo duże zainteresowanie budzi strefa eksperymentów. Należy podkreślić, że wystawa jest skierowana do dzieci i dorosłych. Na zwiedzanie trzeba przeznaczyć minimum 1,5h. Wystawa znajduje się na otwartym powietrzu, jednak wchodzimy przez zrekonstruowaną wiatę rybacką.

Doświadczenia w Centrum Nauki nad morzem

Największe zainteresowanie dzieci budzą modele wyjaśniające zjawiska zachodzące w wodzie. Dodatkowo samodzielne przeprowadzenie doświadczeń sprawia, nie tylko frajdę, ale w przystępny sposób przekazuje wiedzę. Łącznie w centrum znalazło się kilkadziesiąt modeli edukacyjnych, przeznaczonych dla dzieci w różnym wieku. Dzieci aktywnie mogą spędzać czas, sprawdzając się w roli rozbitka na morzu, ucząc się węzłów, czy podejmując marynarskie wyzwania.

Dziwnów atrakcje dla dzieci.
Muzeum Rybołówstwa w Dziwnowie, nie tylko bo ta wystawa przedstawia też inne historie.

Muzeum w Dziwnowie, coś dla starszych

Mało kto wie, że Dziwnów ma bardzo ciekawą historię, która śmiało może służyć za scenariusz kilku filmów kryminalnych i szpiegowskich. Co ciekawego takie senne miasteczko jak Dziwnów może mieć w swojej historii. Nie chcemy psuć Wam zabawy, więc rzucimy tylko kilka haseł:
– tajna misja na drugim końcu świata
– największa operacja polskiego wywiadu
– potęga, która nie miała sobie równych na Bałtyku
– igranie z naturą, które doprowadziło do katastrofy
To oczywiście tylko, część historii, które poznasz w Morskim Centrum Nauki w Dziwnowie. Czy wiesz, że znany wszystkim paprykarz szczeciński (przysmak okresu PRL) produkowano w Dziwnowie?

Gdzie znajduje się Morskie Centrum Nauki w Dziwnowie

Morskie Centrum Nauki Nautica Park w Dziwnowie mieści się przy ulicy Parkowej 6a (przy wejściu na plażę). Samochód można zaparkować wzdłuż ulicy Sienkiewicza. W bezpośrednim sąsiedztwie parku biegnie promenada spacerowa. Dodatkowo w 2021 przebudowano park w Dziwnowie, który graniczy z MCN.

Morskie Centrum Nauki Dziwnów opinie i oceny

Jak oceniamy Morskie Centrum Nauki w Dziwnowie? Nasza ocena tej atrakcji turystycznej to 8,9/10.

Warsztaty dla dzieci w Dziwnowie
Nauka węzłów i tradycji marynarskich to część naszej kultury.

Zacznijmy od zalet:
– wystawa jest różnorodna i przemyślanie przygotowana, więc dzieci w każdym wieku nie będą się nudzić
– mało tu komercji, a przedstawione ciekawostki są naprawdę interesujące
– niskie ceny biletów w porównaniu do innych parków tematycznych w okolicy
– duża ilość modeli edukacyjnych i eksponatów
– możliwość zwiedzania z przewodnikiem
– na osobną uwagę zasługuje wystawa bursztynu bałtyckiego

Teraz czas na wady, których nie dostrzegliśmy zbyt wiele:
– teren centrum mógłby być większy, trochę brakuje przestrzeni
– zwiedzanie z przewodnikiem odbywa się tylko w wybranych godzinach
– w lipcu i sierpniu lepiej wcześniej zarezerwować telefonicznie bilety

Podsumowując, nasza ocena tego obiektu jest dość wysoka, ale całkowicie zasłużona. Morskie Centrum Nauki Dziwnów jest otwarte od czerwca do września i znajduje się przy ulicy Parkowej 6a.

5 KOMENTARZE

  1. Nie mogłam przypuszczać, że Dziwnów ma tak barwną historię. Pozdrawiam pana przewodnika, który potrafi zaciekawić każdego i jest wyrozumiały dla dzieci.

  2. Trafiliśmy tam trochę przez przypadek, ale okazała się to jedna z najciekawszych atrakcji całego wyjazdu. Przewodnik, który nas oprowadzał to skarbnica wiedzy i trzeba przyznać, że potrafi zaciekawić każdego. Aktywnie angażuje dzieci w zwiedzanie oraz sypie ciekawostkami, jak z rękawa. Polecam odwiedzenie tego miejsca

  3. Najlepsza atrakcja dla grup zorganizowanych w Dziwnowie. Byłam tam z dziećmi z obozu piłkarskiego na nocnym zwiedzaniu i dzieci były zachwycone. Dlatego szczególnie polecam wizytę w Morskim Centrum Nauki po zmroku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj