Atrakcje Dziwnów 2024

Marina w Dziwnowie port jachtowy Dziwnów
Atrakcje Dziwnów i okolica, czyli co warto zwiedzić i zobaczyć

Dziwnów atrakcje 2024

Co warto zobaczyć w Dziwnowie,
czyli najciekawsze atrakcje Dziwnów i okolica

Atrakcje w Dziwnowie podzieliliśmy na kilka kategorii, by ułatwić Wam wybór ciekawych miejsc w Dziwnowie. Nasza lista najciekawszych atrakcji, pozwoli każdemu znaleźć coś interesującego dla siebie.

Atrakcje turystyczne w Dziwnowie top 10.

Top 10 atrakcji w Dziwnowie

Zobacz 10 najciekawszych atrakcji w Dziwnowie, których nie zobaczysz nigdzie indziej. Unikalne atrakcje w Dziwnowie, które warto odwiedzić.

Dziwnów atrakcje dla dzieci
Dziwnów atrakcje dla dzieci

W Dziwnowie nie brakuje atrakcji dla dzieci i całych rodzin. Sprawdź, co robić z dzieckiem w Dziwnowie i okolicy. Lista atrakcji dla dzieci 2023.

Atrakcje w Dziwnowie na niepogodę
Atrakcje na niepogodę

Podpowiadamy, co robić w Dziwnowie, gdy nie ma pogody i pada deszcz. Ciekawe miejsca, które można odwiedzić w czasie niepogody.

Wycieczki z przewodnikiem w powiecie kamieńskim.

Polecane atrakcje w Dziwnowie 2024

Co robić w Dziwnowie? Gdzie się wybrać i co zwiedzić? To najczęstsze pytania po przyjeździe

MCN Nautica Park

Morskie Centrum Nauki w Dziwnowie to miejsce wyjątkowe, gdzie poznacie niezwykłą historię miasta i regionu, ale również zobaczycie ciekawe doświadczenia i ciekawostki związane z morzem.

Ocena: *****

Dziwnów promenada zachodnia - ciekawe miejsca.

Promenada w Dziwnowie

Promenada w Dziwnowie to popularne miejsce spacerów i wypoczynku. Szczególnie popularny jest drewniany odcinek zachodni. Cała promenada ma prawie 2,5 km długości od ulicy Szosowej do ulicy Przymorze.

Ocena: *****

Most w Dziwnowie

Most zwodzony w Dziwnowie to jeden z symboli miasta i oprócz łączenia dwóch części miasta jest ciekawą atrakcją turystyczną. Podnoszenie przęsła przyciąga tłumy turystów po pamiątkową fotkę.

Ocena: *****

Gmina Dziwnów atrakcje turystyczne

Gmina Dziwnów to nie tylko miasto Dziwnów, ale też 3 nadmorskie miejscowości. Każda z nich ma charakter turystyczny i oferuje ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Dziwnowa.

Co robić z dziećmi w Dziwnowie

Międzywodzie

Atrakcje dla dzieci w Dziwnowie i okolicy, opisaliśmy ciekawe miejsca, rozrwki i róźne aktywności dla dzieci. Atrakcje turystyczne dla dzieci w Dziwnowie i okolicy – zobacz naszą listę.

Dziwnówek

Sporty wodne w Dziwnowie od lat cieszą się popularnością, ale atrakcje wodne wcale nie ograniczają się tylko do sportów wodnych. Rejsy wycieczkowe w morze to dopiero początek.

Łukęcin

Aktywności w Dziwnowie nie ograniczają się do atrakcji wodnych. Zwolennicy aktywnego wypoczynku mogą korzystać z wielu propozycji aktywnego spędzania czasu

Wszystkie atrakcje Dziwnów

Muzeum w Dziwnowie
Morskie Centrum Nauki

Wystawa o historii Dziwnowa i życiu na morzu. Ciekawe doświadczenia, zaskakujące ciekawostki i mnóstwo przydatnej wiedzy. Szczególnie polecamy nocne zwiedzanie.

Most Dziwnów

Most zwodzony w Dziwnowie łączy Wyspę Wolin ze stałym lądem. W wybranych godzinach przęsło mostu unosi się, umożliwiając przepłynięcie kutrom i jachtom.

Przyrodnicza perełka w Dziwnowie
Jezioro Martwa Dziwna

Sztuczne jezioro na zachodnim brzegu rzeki, które jest objęte ochroną jako użytek ekologiczny. Na brzegu dwie altany z których można podziwiać otaczającą przyrodę.

Port rybacki w Dziwnowie
Port rybacki w Dziwnowie

Port rybacki to zaplecze dla tutejszych rybaków. Można zobaczyć tutaj łodzie , a przy odrobinie szczęścia kupić świeżą rybę prosto z kutra. Cumują tu również jednostki SAR i Urzędu Morskiego.

Nie tylko plaża, a całe morze atrakcji

Niewątpliwym magnesem, który każdego przyciąga do gminy Dziwnów setki tysięcy turystów jest nadbałtycka plaża, ale przecież nie samą plażą człowiek żyje. Atrakcji jest o wiele więcej. Oto te w okolicy plaży.

Sesja fotograficzna Dziwnów
Sesja zdjęciowa na plaży

Sesja fotograficzna nad morzem to nie tylko nowe doświadczenie i świetna zabawa, ale pamiątka na długie lata. Najpopularniejsze są sesje rodzinne, kobiece i we dwoje.

Falochrony w Dziwnowie

Wychodzące w morze, konstrukcje to chętnie odwiedzane miejsce na popołudniowy spacer z którego można obserwować panoramę miasta strony od morza.

Promenada w Dziwnowie
Promenada w Dziwnowie

Szczytem wydmy biegnie nadmorska promenada, która dzieli się na 3 odcinki. Całość jest oświetlona, więc wybierzcie się tam na zachód słońca i wieczorny spacer.

Bezpieczna kąpiel na plażach w Dziwnowie.
Kąpieliska strzeżone

W każdej miejscowości na plażach znajdziecie strzeżone kąpieliska morskie. Można tutaj bezpiecznie się kąpać pod okiem wykwalifikowanych ratowników.

Porty i przystanie w Dziwnowie

Jedną z największych atrakcji Dziwnowa jest unikalne położenie geograficzne. Miasto położone nad morzem Bałtyckim otoczone jest wodami różnych akwenów, w tym cieśniny, jeziora, zatoki i jeziora, które przyciągają nie tylko żeglarzy, ale również turystów.

Port rybacki w Dziwnowie
Port rybacki w Dziwnowie

Port rybacki to zaplecze dla tutejszych rybaków. Można zobaczyć tutaj łodzie , a przy odrobinie szczęścia kupić świeżą rybę prosto z kutra. Cumują tu również jednostki SAR i Urzędu Morskiego.

Marina w Dziwnowie port jachtowy Dziwnów
Port jachtowy Dziwnów

Port jest miejscem międzynarodowych regat, a nawet Mistrzostw Świata. Spędzicie tu miło czas w otoczeniu łopoczących na wietrze żagli, z filiżanką popołudniowej kawy.

Nabrzeże skarpowe w Dziwnowie

Nabrzeże skarpowe położone jest w sąsiedztwie stacji benzynowej. Jest to najnowsza przystań dla jednostek pływających. Teren jest chętnie odwiedzany przez turystów.

Przystań sezonowa

Kolejna przystań w ramach Mariny Dziwnów. Spacerując wzdłuż bulwaru można podziwiać jachty cumujące przy drewnianych pomostach. Odbywają się tu również liczne imprezy.

Aleja Gwiazd Sportu

Aleja w której każdego roku kolejne sławy polskiego sportu odsłaniają repliki swoich medali. Podczas tegorocznego Festiwalu Gwiazd Sportu pojawią się kolejne, a jest już ich ponad 100 setka.

Marina w Dziwnowie port jachtowy Dziwnów
Port jachtowy Dziwnów

Port jest miejscem międzynarodowych regat, a nawet Mistrzostw Świata. Spędzicie tu miło czas w otoczeniu łopoczących na wietrze żagli, z filiżanką popołudniowej kawy.

Statki wycieczkowe

Rejs po morzu lub do Kamienia Pomorskiego to coś dla prawdziwych wilków morskich. Pirackie statki wypływają z przystani pasażerskiej przy Wybrzeżu Kościuszkowskim.

Przystań sezonowa

Kolejna przystań w ramach Mariny Dziwnów. Spacerując wzdłuż bulwaru można podziwiać jachty cumujące przy drewnianych pomostach. Odbywają się tu również liczne imprezy.

Parki i skwery w Dziwnowie

Dziwnów jest zielonym miastem. Plażę od zabudowań oddziela pas ochronny pełen chronionej roślinności. W Dziwnowie nie brakuje również parków z długoletnią historią. Systematycznie zagospodarowywane są kolejne tereny zielone.

Ścieżki rowerowe Dziwnów i okolica
Ścieżki rowerowe

Wszystkie nasze miejscowości są połączone utwardzonymi ścieżkami rowerowymi. Na rowerze możecie odwiedzić również Międzyzdroje, Trzęsacz, czy Kamień Pomorski. .

Park zdrojowy w Dziwnowie
Park zdrojowy

Park zdrojowy we wschodniej części miasta, pomiędzy ulicami Kpr. Koniecznego i Wybrzeżem Kościuszkowskim. Wyróżnia się białymi altanami i starym drzewostanem

Park miejski

Park wzdłuż wydm, między ulicami Reymonta i Parkową. Znajdziecie tutaj pomniki, estetyczne altany, ścieżkę dla dziecięcych gokartów, plac koncertowy oraz wielki napis “Dziwnów”

Fontanna w Dziwnowie
Park z fontanną

Niewielki skwer pomiędzy ulicami Mickiewicza i Słowackiego. W lecie znajdziecie tutaj schronienie przed upałami w cieniu drzew i chłodząc się przy fontannie.

Sport i aktywny wypoczynek

Dziwnów od lat kojarzony jest z gwiazdami sportu, dlatego nie dziwi duża liczba obiektów sportowych oraz różnorodnych form aktywnego wypoczynku.

Korty tenisowe w Dziwnowie
CSR i korty tenisowe

Korty tenisowe oraz boisko wielofunkcyjne oraz plac zabaw wchodzą w skład Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Dziwnowie. Obiekt zarządzany przez MOSiK.

Marina w Dziwnowie port jachtowy Dziwnów
Orlik w Dziwnowie

Kompleks boisk sportowych ze sztuczną nawierzchnią. W sąsiedztwie jest skatepark, siłownia zewnętrzna, duży plac zabaw. Zimą działa tu sztuczne lodowisko.

Boisko piłkarskie

Zarządzane przez DKS Jantar pełnowymiarowe boisko trawiaste, z trybunami. Przystosowane jest do rozgrywek klasy okręgowej.

Siłownie i sale fitness nad morzem
Hala Sportowa

Hala Sportowo-Widowiskowa w Dziwnowie wraz z pokojami hotelowymi, sauną, siłownią i salą firness oraz centrum informacji turystycznej.

Dziwnów atrakcje w okolicy

Atrakcje w okolicy Dziwnowa, które watro zobaczyć. Jeżeli zwiedziliście już wszystkie atrakcje turystyczne w Dziwnowie, to czas ruszyć dalej, ponieważ w okolicy Dziwnowa można zobaczyć kilka ciekawych miejsc. Do wyboru masz cztery kierunki. Zobacz najciekawsze atrakcje turystyczne: Dziwnów okolica – miejscowości w promieniu 30 km.

Atrakcje Międzyzdroje

Międzyzdroje

Międzyzdroje słyną z Alei Gwiazd i najdłuższego mola.

25 km

Atrakcje turystyczne Kamień Pomorski

Kamień Pomorski

Kamień Pomorski to miasto średniowiecznych zabytków,

11 km

Wolin atrakcje

Wolin

Wolin to głównie skansen wikingów oraz muzeum regionalne.

26 km

Trzęsacz atrakcje

Trzęsacz

Trzęsacz jest znany z ruin kościoła na wysokim klifie.

16 km

Dziwnów to popularny nadbałtycki kurort, kojarzony ze sportem i aktywnym wypoczynkiem. Dużą grupę wśród turystów odwiedzających Dziwnów stanowią rodziny z dziećmi oraz seniorzy. Atrakcje w Dziwnowie zainteresują nie tylko te grupy, bo jest tu co robić i każdy znajdzie coś dla siebie. W okresie od maja do września odbywają się największe imprezy w Dziwnowie. Wśród aktywności w Dziwnowie znaczącą rolę odgrywa unikalne położone geograficzne, które tworzy idealne warunki do uprawiania sportów wodnych.
Często odbywają się tu regaty żeglarskie o randze światowej, szczególnie w klasach Laser i Optimist.

Dziwnów przecina Dziwna, jedno z ujść Odry. Stąd dwie plaże w Dziwnowie: plaża wschodnia i zachodnia. Na obu znajdują się kąpieliska strzeżone, więc możecie czuć się bezpiecznie. Na zachodnim brzegu plaża jest bardziej “dzika”, a w drodze miniecie jezioro utworzone poprzez zasypanie pierwotnego ujścia Dziwnej. Dziwnów ma bardzo ciekawą historię, która może posłużyć za scenariusz niejednego sensacyjnego filmu. Jeżeli interesujecie się historią, koniecznie odwiedźcie Nautica Park, gdzie w atrakcyjny sposób pokazano wiele ciekawostek z barwnej historii Dziwnowa. Polecamy zwiedzanie miasteczka piechotą. W ten sposób w trakcie jednego spaceru zobaczycie najciekawsze miejsca i atrakcje turystyczne.