Strona główna Atrakcje Dziwnów 2022

Atrakcje Dziwnów 2022

Dziwnów atrakcje 202

Dziwnów atrakcje turystyczne, czyli co warto zobaczyć w Dziwnowie i okolicy.


Imprezy i wydarzenia

Gdzie zjęść w Dziwnowie

Najnowsze artykuły

Morskie Centrum Nauki

Sesja zdjęciowa na plaży

Jak szukać bursztynów na plaży

Spacerem po Dziwnowie

Którą plażę wybrać?

Dziwnów atrakcje wodne

Trasy rowerowe Dziwnów i okolica.

Dziwnów dla aktywnych

Dziwnów zabytki i miejsca historyczne

Dziwnów zabytki i zwiedzanie

Dziwnów dla żeglarzy

Żeglarstwo w Dziwnowie

Atrakcje w Dziwnowie podzieliliśmy na kilka kategorii, by ułatwić Wam wybór ciekawych miejsc w Dziwnowie. Nasza lista najciekawszych atrakcji, pozwoli każdemu znaleźć coś interesującego.

Atrakcje turystyczne w Dziwnowie top 10.

Top 10 atrakcji w Dziwnowie

Zobacz 10 najciekawszych atrakcji w Dziwnowie, których nie zobaczysz nigdzie indziej. Unikalne atrakcje w Dziwnowie, które warto odwiedzić.

Dziwnów życie nocne
Życie nocne w Dziwnowie

Dziwnów po zmroku, czyli cluby i lokale rozrywkowe w Dziwnowie i okolicy. Gdzie w Dziwnowie można się pobawić wieczorem.

Atrakcje w Dziwnowie na niepogodę
Atrakcje na niepogodę

Podpowiadamy, co robić w Dziwnowie, gdy nie ma pogody i pada deszcz. Ciekawe miejsca, które można odwiedzić w czasie niepogody.

Gmina Dziwnów atrakcje turystyczne

Gmina Dziwnów to nie tylko miasto Dziwnów, ale też 3 nadmorskie miejscowości. Każda z nich ma charakter turystyczny i oferuje ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Dziwnowa.

Co robić z dziećmi w Dziwnowie

Międzywodzie

Atrakcje dla dzieci w Dziwnowie i okolicy, opisaliśmy ciekawe miejsca, rozrwki i róźne aktywności dla dzieci. Atrakcje turystyczne dla dzieci w Dziwnowie i okolicy – zobacz naszą listę.

Dziwnówek

Sporty wodne w Dziwnowie od lat cieszą się popularnością, ale atrakcje wodne wcale nie ograniczają się tylko do sportów wodnych. Rejsy wycieczkowe w morze to dopiero początek.

Łukęcin

Aktywności w Dziwnowie nie ograniczają się do atrakcji wodnych. Zwolennicy aktywnego wypoczynku mogą korzystać z wielu propozycji aktywnego spędzania czasu

Dziwnów atrakcje w okolicy

Atrakcje w okolicy Dziwnowa, które watro zobaczyć. Jeżeli zwiedziliście już wszystkie atrakcje turystyczne w Dziwnowie, to czas ruszyć dalej, ponieważ w okolicy Dziwnowa można zobaczyć kilka ciekawych miejsc. Do wyboru masz cztery kierunki. Zobacz najciekawsze atrakcje turystyczne: Dziwnów okolica – miejscowości w promieniu 30 km.

Atrakcje Międzyzdroje

Międzyzdroje

Międzyzdroje słyną z Alei Gwiazd i najdłuższego mola.

25 km

Atrakcje turystyczne Kamień Pomorski

Kamień Pomorski

Kamień Pomorski to miasto średniowiecznych zabytków,

11 km

Wolin atrakcje

Wolin

Wolin to głównie skansen wikingów oraz muzeum regionalne.

26 km

Trzęsacz atrakcje

Trzęsacz

Trzęsacz jest znany z ruin kościoła na wysokim klifie.

16 km

Dziwnów to popularny nadbałtycki kurort, kojarzony ze sportem i aktywnym wypoczynkiem. Dużą grupę wśród turystów odwiedzających Dziwnów stanowią rodziny z dziećmi oraz seniorzy. Atrakcje w Dziwnowie zainteresują nie tylko te grupy, bo jest tu co robić i każdy znajdzie coś dla siebie. W okresie od maja do września odbywają się największe imprezy w Dziwnowie. Wśród aktywności w Dziwnowie znaczącą rolę odgrywa unikalne położone geograficzne, które tworzy idealne warunki do uprawiania sportów wodnych.
Często odbywają się tu regaty żeglarskie o randze światowej, szczególnie w klasach Laser i Optimist.

Dziwnów przecina Dziwna, jedno z ujść Odry. Stąd dwie plaże w Dziwnowie: plaża wschodnia i zachodnia. Na obu znajdują się kąpieliska strzeżone, więc możecie czuć się bezpiecznie. Na zachodnim brzegu plaża jest bardziej “dzika”, a w drodze miniecie jezioro utworzone poprzez zasypanie pierwotnego ujścia Dziwnej. Dziwnów ma bardzo ciekawą historię, która może posłużyć za scenariusz niejednego sensacyjnego filmu. Jeżeli interesujecie się historią, koniecznie odwiedźcie Nautica Park, gdzie w atrakcyjny sposób pokazano wiele ciekawostek z barwnej historii Dziwnowa. Polecamy zwiedzanie miasteczka piechotą. W ten sposób w trakcie jednego spaceru zobaczycie najciekawsze miejsca i atrakcje turystyczne.

2 KOMENTARZE

  1. Swego czasu pisałem artykuł na temat Dziwnowa, rzeczywiście jest tam wiele bardzo ciekawych atrakcji. Szczególne wrażenie robi na mnie port jachtowy, polecam i pozdrawiam!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.