Strona główna Atrakcje dla dzieci Dziwnów 2022

Atrakcje dla dzieci Dziwnów 2022

Wakacje w Dziwnowie, często spędzają całe rodziny, dlatego atrakcje dla dzieci Dziwnów i okolica to jeden z najpopularniejszych tematów w internecie. Zobacz największą listę atrakcji dla rodzin w Dziwnowie, które osobiście sprawdziliśmy. Dodatkowo mogą być doskonałą alternatywą, na przykład w pochmurne dni. W takim razie przedstawiamy najciekawsze atrakcje dla dzieci w Dziwnowie.

Atrakcje turystyczne dla dzieci w Dziwnowie i okolicy.
Atrakcje dla dzieci w Dziwnowie nie ograniczają się do plaży. Pomysłów na wakacje z dziećmi w Dziwnowie jest dużo więcej.

Dziwnów atrakcje dla dzieci 2022

Jeżeli zastanawiacie się co można robić z dziećmi w Dziwnowie to dobrze trafiliście. Poniżej wybór sprawdzonych atrakcji dla najmłodszych i całych rodzin.  Jak dobieraliśmy te propozycje? Po pierwsze braliśmy pod uwagę popularność danej atrakcji, a po drugie chodziło nam o to, by dzieci czegoś się nauczyły lub przeżyły niezapomniane chwile. Wspomnienia z wakacji należą do tych najwspanialszych, więc rodzice mają nie lada zadanie, by zaplanować wakacje nad morzem.

Nautica Park – Morskie Centrum Nauki w Dziwnowie

Wystawa edukacyjna poświęcona faunie i florze Bałtyku. Dodatkowo możecie wspólnie z dziećmi  przeprowadzić szereg doświadczeń fizycznych. Dużą część stanowi ekspozycja opisująca historię Dziwnowa i regionu, ze szczególnym uwzględnieniem rybołówstwa. Całości dopełniają tajemnice Dziwnowa, które mogą być scenariuszem kilku filmów sensacyjnych. Warto odwiedzić, tym bardziej że obiekt zdobył tytuł Najlepsza atrakcja turystyczna Gminy Dziwnów 2019 i 2021, w kategorii Atrakcje dla dzieci.

Plac zabaw dla dzieci w Dziwnowie

W Dziwnowie dużą popularnością cieszą się otwarte place zabaw. Najczęściej są to atestowane obiekty wykonane z metalu i tworzyw sztucznych. Place zabaw w Dziwnowie są rozlokowane wzdłuż całej miejscowości, często w sąsiedztwie zewnętrznych siłowni w Dziwnowie. Dodatkowo w ostatnich latach wymieniono lub modernizowano wszystkie place zabaw w Gminie Dziwnów, więc urządzenia są nowoczesne i atrakcyjne dla najmłodszych.

Statki wycieczkowe w Dziwnowie

Pirackie statki wycieczkowe wypływają w rejsy, prawie co godzinę. Do wyboru są rejsy w morze lub do pobliskiego miasta zabytków, czyli Kamień Pomorski. Rejs statkiem może być niezapomnianą przygodą dla całej rodziny. Jeżeli wasze dzieci mają chorobę lokomocyjną, to raczej wybierzcie się do Morskiego Centrum Nauki, niż na rejs statkiem. W końcu chcecie się wszyscy dobrze bawić.

Kąpielisko w Dziwnowie

Strzeżona plaża w Dziwnowie jest pilnowana przez ratowników w godzinach 10-17. Kąpielisko miejskie w Dziwnowie znajduje się na odcinku, między ulicami Żeromskiego i Parkową. Drugie strzeżone kąpielisko znajduje się na plaży zachodniej w Dziwnowie. W trakcie sezonu kąpielowego ratownicy pomagają setkom osób, które potrzebują pomocy, dlatego lepiej wybrać plażę strzeżoną.

Port rybacki Dziwnów

W porcie można oglądać kutry rybackie i statki. Dodatkowo, przy odrobinie szczęścia, można zobaczyć rybaków, którzy po powrocie z morza wybierają ryby z sieci. Często do dziwnowskiego portu przypływają specjalistyczne jednostki Urzędu Morskiego: pogłębiarki, statki ratunkowe i hydrograficzne.

Park Miejski w Dziwnowie

Park położony w Dziwnowie, między ulicami Reymonta i Parkową. Zachodnia część parku została zrewitalizowana i ustawiono w niej białe parkowe wiaty. Wschodnią część parku przebudowano w 2021 roku. U zbiegu ulic Sienkiewicza i Kochanowskiego w szklanej gablocie stoi najprawdziwszy motocykl żużlowy. Miejski park w Dziwnowie to nasza wizytówka, więc warto wybrać się tam na spacer.

Park zdrojowy w Dziwnowie

Park zdrojowy leż na wjeździe do Dziwnowa od strony Dziwnówka, między ulicami Kpr. Koniecznego i Wybrzeże Kościuszkowskie. Wokół jest dużo obiektów sportowych i plac zabaw, więc nie będziecie się nudzić. To teren z bardzo starym drzewostanem oraz urokliwymi alejkami.

Park Miniatur i kolejek w Dziwnowie

Park Miniatur w Dziwnowie znajduje się za mostem, przy ul. Marynarki Wojennej. Można tam zobaczyć latarnie morskie pomniejszone do kilkumetrowych modeli, a dodatkowo makiety kolejek.

Dmuchany Świat Letti Lili w Dziwnowie

Plac zabaw dla dzieci pełen pneumatycznych zabawek, zjeżdżalni i trampolin. Płaci się za jednorazowe wejście, niezależnie od długości pobytu na placu, więc to dobra propozycja na letnie popołudnie, ale lepiej przed posiłkiem 

Promenada w Dziwnowie

Promenada jest bezpiecznym miejscem na spacer z dziećmi, a przy okazji okazją do obserwacji chronionych gatunków roślin. W zależności od pogody możecie wybrać promenadę wschodnią, centralną lub zachodnią. Cała promenada jest oświetlona, więc nadaje się na wieczorny spacer, po zachodzie słońca.

Jezioro w Dziwnowie

Wycieczka do lasu to świetny pomysł, gdy pogoda nie dopisze. W okolicznych lasach można znaleźć wiele ciekawostek. Nadzwyczaj czysta woda w dziwnowskim jeziorze to pozwala podglądać rybki, a przy odrobinie szczęścia uda wam się zaobserwować raki.

Atrakcje dla rodzin w Dziwnowie

Oczywiście nie są to wszystkie atrakcje dla dzieci w Dziwnowie, bo na dobrą sprawę nie opisaliśmy tu atrakcji, które pojawiają się każdego roku na wybrzeżu, jako sezonowa moda. Są to najczęściej na przykład wypożyczalnie różnego rodzaju pojazdów. Kina 3D i symulatory. Ot taka moda w danym sezonie, która staje się popularna we wszystkich nadmorskich miejscowościach. Podsumowując, warto skorzystać z naszych podpowiedzi i dobrać je stosownie do wieku dzieci. Przykładowo jeżeli dziecko ma chorobę lokomocyjną, to rejs statkiem może być ryzykowny. Przecież szukamy miłych wspomnieć. Dodatkowo wart obserwować co się dzieciom podoba i dobierać podobne propozycje. Przykładowo, jeżeli dzieciom podobał się rejs statkiem, to jako uzupełnienie możecie odwiedzić Morskie Centrum Nauki albo port rybacki. Natomiast, jeżeli frajdę im sprawiły zabawy na plaży, to później możecie się przejść na spacer promenadą.

Atrakcje dla dzieci Dziwnów, Dziwnówek i Międzywodzie

W okolicznych miejscowościach nie ma zbyt wiele atrakcji dla dzieci. Zdecydowanie Dziwnów ma ich najwięcej. W Dziwnówku jest szkółka windurfingu, ale to bardziej oferta dla młodzieży. W Międzywodziu można wypożyczyć kajak i wypłynąć na wycieczkę po zalewie., dlatego rodziny wybierają Dziwnów.

Atrakcje dla dzieci Dziwnów i dalsza okolica

W większej odległości od Dziwnowa, warto odwiedzić Skansen Wikingów w Wolinie, Międzyzdroje i gabinet figur woskowych oraz Kamień Pomorski i Muzeum Kamieni.

Więcej atrakcji znajdziesz tutaj: Dziwnów atrakcje turystyczne