Strona główna Trzęsacz

Trzęsacz

Trzęsacz atrakcje 2021

Kościół w Trzęsaczu

Trzęsacz kościół, a dokładnie jego południową ścianę zabezpieczył w ostatniej chwili. Mieszkańcom udało się ją uratować przed gniewem Neptuna. Tym samym legenda kościoła się nie wypełniła, a same ruiny kościoła w Trzęsaczu zyskały międzynarodową sławę. Kościół Trzęsacz – poznaj legendę.

Pierwsze wzmianki o tej wsi są datowane na 1333 rok i dotyczą drewnianego kościoła, który niszczony burzami w 1270 został zastąpiony murowaną świątynią. Jednak ruiny kościoła w Trzęsaczu pochodzą z końca XiV wieku. Zobacz, jak wyglądała historia Trzęsacza

Morskie Centrum Nauki Dziwnów muzeum rybackie

Morskie Centrum Nauki

MCN w Dziwnowie to miejsce, gdzie poznacie historię oraz życie na morzu. Samodzielnie przeprowadzisz eksperymenty i sprawdzisz się w roli rozbitka.

Trzęsacz atrakcje dla dzieci

Trzęsacz atrakcje dla dzieci

Atrakcje dla dzieci w Trzęsaczu, czyli gdzie się wybrać i co zobaczyć z dziećmi. Ciekawe miejsca, które zainteresują najmłodszych i ich rodziców.

Trzęsacz atrakcje turystyczne

Trzęsacz, co zobaczyć

Atrakcje turystyczne w Trzęsaczu. Lista ciekawych miejsc, które warto zobaczyć, podczas wizyty w tej miejscowości. Trzęsacz atrakcje w okolicy.

Trzęsacz informacje

Trzęsacz noclegi apartamenty, domki, hotel

Noclegi Trzęsacz

Domki, apartamenty w Trzęsaczu. Porównaj ceny noclegów i znajdź tanie noclegi Trzęsacz.

Aktywny wypoczynek w Trzęsaczu.

Aktywny wypoczynek

Aktywności w Trzęsaczu, których warto spróbować. Pomysły, jak aktywnie spędzać czas w Trzęsaczu i okolicy.

Kamera internetowa Trzęsacz.

Kamera i filmy

Trzęsacz kamera online oraz filmy z Trzęsacza. Zobacz Trzęsacz na żywo i sprawdź, jaka jest pogoda w Trzęsaczu.

Informator i przewodnik

Informator

Przydatne informacje Trzęsacz: bankomat, apteka, gdzie zjeść, imprezy 2021, ciekawostki oraz mapa Trzęsacza.

Trzęsacz atrakcje w okolicy

Miejscowości w pobliżu Trzęsacza, które warto odwiedzić. Atrakcje turystyczne w okolicy Trzęsacza – nasz wybór najciekawszych miejsc. Po pierwsze, udając się na wschód, odwiedź Rewal i Niechorze. Po drugie, kierunek zachodni to Pobierowo i Dziwnów. Co więcej, pozostałe mniejsze miejscowości można pominąć, chyba że masz dużo czasu. Wtedy na Pustkowo, Łukęcin i Dziwnówek możesz poświęcić kilka minut. Podsumowując, prawdopodobnie dłużej zajmie szukanie parkingu, niż samo zwiedzanie.

Atrakcje Rewal

Rewal

Miejscowość, która słynie z olbrzymich figur wielorybów w centrum.

Niechore atrakcje

Niechorze

Latarnia morska to tylko jedna z wielu atrakcji Niechorza,

Atrakcje Pobierowo

Pobierowo

Miejscowość, słynie z imprezowego charakteru i ulicy Grunwaldzkiej.

Atrakcje Dziwnów

Dziwnów

Miasto z wieloma atrakcjami, mostem, portem i promenadą.

Trzęsacz to niewielka wieś w pobliżu Rewala, która słynie z walki o uratowanie ruin kościoła na skraju klifu. Dodatkowo w trakcie zabezpieczania brzegu przed falami, wybudowano potężną konstrukcję. Jednocześnie budowla pełni funkcję tarasu widokowego, Z drugiej strony walka człowieka z niszczycielską siłą morza trwa nadal i zabezpieczenie klifu pochłania ogromne środki finansowe.

Nie tylko ruiny kościoła na klifie

W południowej części wsi warto zobaczyć dworek oraz kościół. Stadnina koni oraz boiska sportowe sąsiadują z nowym kościołem. Klif często wykorzystują paralotniarze to startów, więc przy odrobinie szczęścia można zobaczyć widowiskowe loty. Niestety, plaża nie jest tutaj zbyt szeroka, Ponadto, ułożone głazy zabezpieczające brzeg, zmniejszają jej powierzchnie.

Forum, czyli opinie o Trzęsaczu

Podsumowując, na zwiedzanie miejscowości wystarczy, niecała godzina. Z drugiej strony, lepiej włączyć ją do planu wycieczki, obejmującego Niechorze, Rewal czy Pobierowo. Dodatkowo wiele atrakcji turystycznych w okolicy sprawi, że przy odrobinie przygotowania wycieczka będzie ciekawa i obfitująca w ciekawostki.

Według nas to dobre miejsce na jednorazową wizytę, ale już niekoniecznie na dłuższy pobyt. Na przykład lepszą bazą wypadową będzie Dziwnów albo Rewal. Innymi słowy, lepiej wybrać większą miejscowość.