Atrakcje Łukęcin, co robić w Łukęcinie

Łukęcin atrakcje dla dzieci i dorosłych

Dlaczego warto odwiedzić Łukęcin.? Jakie atrakcje Łukęcin skrywa przed turystami oraz co warto zobaczyć w Łukęcinie? Dodatkowo opisujemy, co można tam robić.

Łukęcin atrakcje dla dzieci i dorosłych
Atrakcje turystyczne w Łukęcinie powodują, że warto odwiedzić Łukęcin.

Łukęcin jest najdalej wysuniętą na wschód miejscowością gminy Dziwnów i sąsiaduje z m. Pobierowo (gmina Rewal). Wiele osób mija Łukęcin, jadąc do Pobierowa, czy dalej na Trzęsacz i Niechorze – to błąd. To pierwsze Łukęcin ma bardzo ładną plażę, a po drugie ta malutka miejscowość jest tak bardzo inna od zatłoczonych miasteczek polskiego wybrzeża.

Atrakcje turystyczne Łukęcin

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Łukęcinie to przede wszystkim plaża z wysokim klifem. W Dziwnowie wydma jest łagodna i niska, a tutaj urwisty brzeg nadaje romantycznego wyglądu plaży. Tutaj możecie obserwować plażę w Łukęcinie z wysokości kilkunastu metrów. Wchodząc na plażę od ulicy Bajkowej, napotkacie zejście, które posiada platformę widokową.

Łukęcin na rowerze

Jeżeli lubicie wycieczki rowerowe, to jedźcie do Łukęcina. Trasa rowerowa z Dziwnowa do Dziwnówka i dalej Łukęcina jest łatwa i wiedzie częściowo przez las. Ścieżka jest doskonale oznaczona, więc nie macie jak się zgubić. W zależności od możliwości możecie też pojechać dalej do Pobierowa.

Ścieżki Rowerowe Łukęcin - atrakcje dla aktywnych.
Ścieżki rowerowe to jedna z najciekawszych atrakcji Łukęcina, chętnie wykorzystywane również przez biegaczy.

Szczegóły trasy:

  1. Ścieżka rowerowa Dziwnów – Dziwnówek ma 3,5 km długości i powinniście ją pokonać w czasie około 10-15 minut.
  2. Leśna ścieżka rowerowa Dziwnówek – Łukęcin ma około 5 km długości i jej pokonanie może wam zająć 30-45 minut, w zależności od wybranej trasy i postojów.
  3.  Ścieżka rowerowa Łukęcin – Pobierowo ma około 4,5km długości, a jej przejechanie powinno wam zająć około 20 minut.

Przejeżdżając przez Dziwnówek, warto objechać atrakcje turystyczne w Dziwnówku, co zajmie wam około 30 minut.

Łukęcin nie tylko latem

Łukęcin jest tą miejscowością nad morzem, którą warto odwiedzić zimą. Dodatkowo częste sztormy co rusz odkrywają “skarby” przeszłości. Jednocześnie często można znaleźć militaria oraz pozostałości po działaniach wojennych. Co jakiś czas morze odsłania fortyfikacje i bunkry z okresu zimnej wojny. Dodatkowo ostatnio było głośno o Łukęcinie, ponieważ sztormy odsłoniły pradawny las w Łukęcinie.

Podsumowując, Łukęcin to spokojna miejscowość turystyczna dla osób chcących odpocząć w otoczeniu natury. Na przykład, ceniących korzystny mikroklimat.