Imprezy Dziwnów 2023

Kalendarz “Wydarzenia i imprezy Dziwnów 2023” zawiera szczegółową rozpiskę różnego typu wydarzeń, organizowanych na terenie całej gminy Dziwnów. W tym roku nie zabraknie imprez w Dziwnowie, które odbywają się od lat. Z drugiej strony, pojawią się również nowe propozycje, które zapewne przypadną Wam do gustu. Oczywiście, poniżej prezentujemy aktualny kalendarz wydarzeń artystyczno-sportowych, który został przygotowany w Gminie Dziwnów na czas sezonu letniego (tj. od maja do końca września). Jednak będzie on stopniowo uzupełniany o kolejne wydarzenia organizowane na terenie czterech nadmorskich miejscowości Dziwnów, Dziwnówek, Międzywodzie i Łukęcin.

Największe imprezy i wydarzenia Dziwnów

Kalendarz wydarzeń gminy Dziwnów zawiera imprezy, które już na stałe wpisały się w tutejszy harmonogram i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców i turystów. Warto zauważyć, że Dziwnów w odróżnieniu od wielu innych miast nie organizuje Dni Dziwnowa, ale największą imprezą jest Festiwal Gwiazd Sportu, którego 21. edycja odbędzie się w tym roku. W tym roku ta impreza w Dziwnowie została skrócona do dwóch dni. Mimo że festiwal jest największy, to niejedyny. Dlatego poznajcie największe stałe imprezy w Dziwnowie.

Dziwnów imprezy lipiec 2023

Dzień Grecki Dziwnów 2023

Ciekawe wydarzenia w Dziwnowie i okolicy lato 2023

Festiwal Kolorów Dziwnów 2023

Unikalne atrakcje historyczne Dziwnów

Nocne zwiedzanie Nautica Park 2023

Kalendarz imprez Dziwnów 2023

Poniżej znajdziecie szczegółowy kalendarz wydarzenia i imprezy Dziwnów 2023, w którym ujęto wszystkie zaplanowane wydarzenia na terenie gminy Dziwnów, czyli Dziwnów, Międzywodzie, Dziwnówek i Łukęcin. Jednak zaglądajcie na naszą stronę, ponieważ wiele wakacyjnych wydarzeń organizowanych jest w ostatniej chwili.

Zachęcamy również do zwiedzania miasta z przewodnikiem. W trakcie dwugodzinnego spaceru poznacie najbardziej skrywane tajemnice Dziwnowa oraz ciekawostki, których próżno szukać w internecie lub przewodnikach turystycznych.

Wycieczki z przewodnikiem w powiecie kamieńskim.

Od kilku lat wiele imprez w gminie Dziwnów organizowanych jest przez Koła Gospodyń Wiejskich w Łukęcinie i Międzywodziu, a w Dziwnowie przez Stowarzyszenie Nasz Dziwnów. Ciekawe wydarzenia nie są ujęte w poniższym kalendarzu, ponieważ jak wspomnieliśmy na początku, są organizowane dość spontanicznie.

MAJ:
27.05.2023 – RUNMAGEDDON DZIWNÓW 2023.

Dziwnów imprezy czerwiec 2023

01-04.06.2023 – PUCHAR DZIWNOWA W KLASIE OPTIMIST. Eliminacje do Mistrzostw Świata i Europy oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Dziwnów imprezy lipiec 2023

01-09.07.2023 – MISTRZOSTWA ŚWIATA W KLASIE ILCA 6 MĘŻCZYZN I JUNIORÓW.

05-08.07.2023 – PLAŻOWE MISTRZOSTWA BUDOWNICZYCH. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu w Dziwnowie (5.07.2023); Dziwnówku (06.07.2023); Międzywodziu (07.07.2023); Łukęcinie (08.07.2023).

09.07.2023 – FESTYN RYBAKA. Wydarzenie, którego celem jest przybliżenie rybnych smaków, rybackiej tradycji Gminy Dziwnów oraz specyfiki pracy na morzu.

22.07.2023 – DZIEŃ GRECKI. Wydarzenie, którego celem jest upamiętnienie obecności Greków i Macedończyków w Dziwnowie w latach 1949-50.

Dziwnów imprezy sierpień 2023

18-19.08.2023 – XXI FESTIWAL GWIAZD SPORTU W DZIWNOWIE. Spotkania z wybitnymi polskimi sportowcami, koncerty gwiazd estrady, aktywności sportowe dla całych rodzin na plaży.

25-27.08.2023 – FESTYN KOMANDOSA W DZIWNOWIE. XIV edycja wydarzenia, podczas którego swoje wyposażenie prezentują współcześnie funkcjonujące w strukturach Wojska Polskiego jednostki specjalne oraz te, które trwale zapisały się w historii tego typu formacji (na przestrzeni II wojny światowej oraz lat powojennych).

Dziwnów wydarzenia wrzesień 2023

15-17.09.2023 – BALTIC CUP MMPSKO. Międzynarodowe Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia klasy Optimist.

22-24.09.2023 – REGATY W KLASIE 420 – BALTIC CUP DZIWNÓW.

Poniżej zamieszczamy kilka uwag do podanych informacji. Po pierwsze, informujemy jednocześnie, iż w przedstawionym planie są możliwe zmiany i korekty. Jednocześnie przepraszamy za ewentualne przesunięcia terminów. Powyższy kalendarz będzie systematycznie uzupełniany. Po drugie zachęcamy do odwiedzania naszej strony, gdzie publikujemy najnowsze informacje, aktualizacje o nadchodzących wydarzeniach. Dodatkowo na kilka dni przed imprezą publikujemy jej szczegółowy harmonogram, więc warto nas odwiedzać.

Dziwnów to również atrakcje turystyczne

Przebywając w Dziwnowie lub okolicy, warto odwiedzić najciekawsze lokalne atrakcje turystyczne. Dlatego sprawdź Dziwnów atrakcje 2023. Równocześnie sprawdź atrakcje turystyczne w okolicy, by nie ominąć ciekawych miejsc. Innymi słowy, by nie przegapić lokalnych ciekawostek. W międzyczasie zawsze możecie pozwiedzać okolicę, tym bardziej że jest ona bardzo ciekawa. Nie zapomnijcie o wybraniu odpowiedniego terminu na urlop, a pomoże wam prognoza pogody nad morzem w lipcu 2023.

Dni Dziwnowa 2023

Jak wspomnieliśmy wcześniej nie ma takiej imprezy jak Dni Dziwnowa, jednak wiele osób mylnie nazywa tak Festiwal Gwiazd Sportu, który jest największą imprezą w mieście. Wtedy odbywają się największe koncerty, które zawsze są darmowe.

Festiwal nad morzem 2023

Największy Festiwal nad morzem, który przyciąga fanów sportu to właśnie ten w Dziwnowie. Przez wiele lat zdobył stałe grono fanów, zarówno wśród kibiców, jak i sportowców. Największym atutem tej imprezy jest możliwość spotkania z gwiazdami sportu na plaży w luźnej nieformalnej atmosferze.

Festyn Dziwnów 2023

Festyn w Dziwnowie to najpopularniejszy typ imprezy, którą najczęściej organizują lokalne stowarzyszenia, sołectwa i koła gospodyń wiejskich. Imprezy tego typu najczęściej kierowane są do mieszkańców i turystów i odbywają się w okresie od maja do końca września.