Strona główna Atrakcje Dziwnówek 2022

Atrakcje Dziwnówek 2022

Atrakcje turystyczne w Dziwnówku można zobaczyć w około 30 minut, dlatego warto zatrzymać się w tej nadmorskiej miejscowości, choćby na chwilę. Dodatkowo Dziwnówek jest popularny wśród weekendowych turystów.

Co zobaczyć w Dziwnówku.
Zegar słoneczny to jedna z atrakcji turystycznych w Dziwnówku.

Atrakcje Dziwnówek

Zegar Słoneczny w Dziwnówku – kilkumetrowa stalowa spirala wystaje z okrągłego postumentu. Z bliska zobaczycie, że w rzeczywistości jest to zegar słoneczny o niecodziennej formie.

Fontanna w Dziwnówku – znajduje się na końcu ulicy Kamieńskiej, tuż obok zegara słonecznego. Z nawierzchni chodnika w niebo strzelają strumienie wody. Po zmroku do tego spektaklu dołącza feeria kolorowych świateł.

Plaża w Dziwnówku – plaża jak każda inna? To tylko pozory. Plaża w Dziwnówku jest o tyle ciekawa, że na jednej plaży występują dwa typy wybrzeża. Od zachodu występuje łagodna biała wydma podobna do tej na plaży w Dziwnowie, natomiast od wschodu w Dziwnówku mamy stromy bałtycki klif.

Stanica kajakowa w Dziwnówku – przy ulicy Nad Zalewem w Dziwnówku znajduje się szkoła windsurfingu i wypożyczalnia sprzętu. Na wodzie jest też mały pływający pomost, więc można wpaść na rybki lub posiedzieć i obserwować panoramę Zalewu Kamieńskiego.

Stanowisko kredy jurajskiej w Dziwnówku – w lesie między Dziwnówkiem i Łukęcinem znajduje się wyrobisko kredy w którym można znaleźć skamieniałości.

Leśna ścieżka rowerowa Dziwnówek – Łukęcin – dobrze oznaczona ścieżka rowerowa wiedzie przez położony na stromym klifie las, w którym można znaleźć pozostałości po militarnych fortyfikacjach, jest też wspomniane stanowisko skamieniałości oraz pozostałości po miejscowości Wapno.

Ścieżki rowerowe z Dziwnówka – ścieżkami rowerowymi z Dziwnówka możecie dojechać do miast Kamień Pomorski i Dziwnów oraz do miejscowości Łukęcin. Ścieżka rowerowa do Dziwnowa jest oświetlona, więc można wracać po zmroku.

Atrakcje dla dzieci w Dziwnówku
Plac zabaw w Dziwnówku znajduje się za kościołem, przy ulicy Nad Zalewem. Atrakcje Dziwnówek dla dzieci.

Dziwnówek jest często wybierany przez mieszkańców Szczecina, Gorzowa i Zielonej Góry, jako pierwsza nadmorska miejscowość na trasie.  Innym atutem miejscowości Dziwnówek jest z pewnością jej lokalizacja, na połączeniu dróg wzdłuż wybrzeża i w głąb lądu. To doskonały punkt wypadowy do podróży po okolicy, tym bardziej że atrakcje w ŁukęcinieDziwnowieKamieniu Pomorskim, czy Trzęsaczu są na wyciągnięcie ręki.

Atrakcje turystyczne w Dziwnówku

Wczasy w Dziwnówku nie muszą oznaczać leżenia plackiem na plaży. Przykładowo, osoby aktywne mogą całe dnie spędzać w ruchu. Po pierwsze, wycieczki piesze, rowerowe, pływanie kajakami, czy nauka windsurfingu to tylko część z atrakcji w Dziwnówku. Po drugie ciekawa okolica również jest atutem Dziwnówka, przy wyborze nadmorskiej miejscowości. Dlatego Dziwnówek od lat ma wierną grupę stałych turystów.