Niechorze

Niechorze atrakcje 2021

Latarnia morska Niechorze

Latarnia morska w Niechorzu góruje nad okolicą, a jej światło widać z odległości ponad 37 km. Dodatkowo wybudowana w 1866 roku nocą jest efektownie podświetlona. Najbardziej charakterystyczna budowla Niechorza, zapewnia bezpieczeństwo żeglugi przybrzeżnej. Jednocześnie jest na pierwszym miejscu atrakcji turystycznych w Niechorzu. Czytaj więcej – Latarnia morska Niechorze.

Wokół latarni morskiej w Niechorzu powstało wiele atrakcji turystycznych. Muzeum figur woskowych, wystawa lego, park miniatur, motylarnia, labirynt luster to tylko część z nich.

Morskie Centrum Nauki

MCN w Dziwnowie to miejsce, gdzie poznacie historię oraz życie na morzu. Samodzielnie przeprowadzisz eksperymenty i sprawdzisz się w roli rozbitka.

Niechorze atrakcje dla dzieci

Atrakcje dla dzieci w Niechorzu, czyli gdzie się wybrać i co zobaczyć z dziećmi. Ciekawe miejsca, które zainteresują najmłodszych i ich rodziców.

Niechorze, co zobaczyć

Atrakcje turystyczne w Niechorzu. Lista ciekawych miejsc, które warto zobaczyć, podczas wizyty w tej miejscowości. Niechorze atrakcje w okolicy.

Niechorze informacje

Trzęsacz noclegi apartamenty, domki, hotel

Noclegi Niechorze

Domki, apartamenty i kwatery w Niechorzu. Porównaj ceny noclegów i znajdź tanie noclegi blisko morza Niechorze.

Aktywny wypoczynek w Trzęsaczu.

Aktywny wypoczynek

Aktywności w Niechorzu, których warto spróbować. Pomysły, jak aktywnie spędzać czas w Niechorzu i okolicy.

Kamera i filmy

Niechorze kamera na żywo. Zobacz Niechorze live na webcam. Sprawdź, jaka jest obecnie pogoda w Niechorzu.

Informator i przewodnik Niechorze

Informator

Przydatne informacje Niechorze: sklepy, informacja turystyczna, gdzie zjeść, deptak, imprezy 2021, ciekawostki oraz mapa Niechorza.

Niechorze atrakcje w okolicy

Miejscowości w pobliżu Niechorza, które warto odwiedzić. Warte uwagi atrakcje turystyczne w okolicy Niechorza – nasz wybór najciekawszych miejsc. Po pierwsze, ciekawe atrakcje turystyczne znajdziesz, kierując się na zachód. Rewal i Trzęsacz, Pobierowo, czy Dziwnówek leżą właśnie na wschód od Niechorza. Po drugie, w większej odległości leży Dziwnów, Międzywodzie i Międzyzdroje, czyli znane nadmorskie kurorty. Co więcej, również zwiedzanie w kierunku południowym zaczniecie dopiero w Pobierowie lub Dziwnówku. Warto odwiedzić Kamień Pomorski. Po drodze przez Pustkowo, Łukęcin i Dziwnówek, możesz poświęcić kilka minut na zobaczenie tamtejszych atrakcji. Podsumowując, prawdopodobnie dłużej zajmie szukanie parkingu, niż samo zwiedzanie tych mniejszych miejscowości.

Atrakcje Rewal

Rewal

Miejscowość, która słynie z olbrzymich figur wielorybów w centrum.

Atrakcje Trzęsacz

Trzęsacz

Latarnia morska to tylko jedna z wielu atrakcji Niechorza,

Atrakcje Pobierowo

Pobierowo

Miejscowość, słynie z imprezowego charakteru i ulicy Grunwaldzkiej.

Atrakcje Dziwnów

Dziwnów

Miasto z wieloma atrakcjami, mostem, portem i promenadą.

Wśród miejscowości turystycznych Wybrzeża Rewalskiego, Niechorzu możemy poszczycić się największą ilością komercyjnych atrakcji turystycznych. Dodatkowo, dzięki rewalskiej kolejce wąskotorowej możecie wyruszyć w fascynującą podróż po okolicy. Jeżeli wolicie bardziej aktywne spędzanie czasu, skorzystajcie ze ścieżek rowerowych i dużych obiektów sportowych. Prawdopodobnie spędzając czas w promieniu 30km i tak odwiedzicie naszą miejscowość, dlatego już teraz dobrze poznać ciekawe miejsca naszej miejscowości. Godne uwagi atrakcje turystyczne opisaliśmy w zakładce “co zobaczyć”.

Plaża w Niechorzu

Na koniec kilka słów o miejscowej plaży. Ponieważ w okolicach latarni morskiej jest ona bardzo wąska, plażowanie lepiej zaplanować w okolicach centrum. Dodatkowo na plaży nie brakuje ciekawostek. Przykładowo, można wejść na betonowe pirsy. Bez wątpienia nie zastąpią molo, ale warto zrobić sobie na nich zdjęcie. Kolejna ciekawostka to baza rybacka, czyli malownicze łodzie rybackie na niechorskiej plaży. Dodatkowo możliwość skosztowania świeżej ryby, prosto od rybaków. Z pewnością nie są to wszystkie atrakcje plaży w Niechorzu. Dlatego musicie sami odkryć pozostałe.

Czy warto odwiedzić Niechorze

Podsumowując, na zwiedzanie Niechorza zarezerwujcie sobie pół dnia, o ile chcecie odwiedzić sąsiednie miejscowości. Dodatkowo przygotujcie portfele, bo wszędzie za bilety wstępu trzeba słono płacić. W związku z tym dobrze odwiedzać Niechorze poza wysokim sezonem (lipiec – sierpień). W tym przypadku oszczędzicie sporo pieniędzy, a i będzie mniej tłoczno. Z drugiej strony najlepiej przyjechać tutaj w czerwcu lub wrześniu, gdy już wszystko jest otwarte a przyroda się zieleni.

Na koniec mała podpowiedź dla tych, którzy dotrwali do końca. W przypadku gdy odwiedzacie wybrzeże poza sezonem, warto odwiedzić tę miejscowość z jeszcze jednego powodu. Bez wątpienia, jest nim duże SPA w Pogorzelicy z aqua parkiem. Obiekt leży na granicy Pogorzelicy i Niechorza. Dodatkowo mogą z niego korzystać osoby z zewnątrz. Z pewnością to dobry pomysł na atrakcje nad morzem zimą. W przypadku, jeżeli zamieszkaliście w Dziwnowie, to warto wybrać się na wycieczkę do Niechorza.