Basen w Dziwnowie i okolicy

Basen w Dziwnowie
Pływalnia w Dziwnowie. Do wyboru macie kilka basenów w okolicy Dziwnowa.

Okres zimowy to czas, gdy baseny przeżywają oblężenie. Miejski basen w Dziwnowie, nie powstał, co nie oznacza, że mieszkańcy gminy Dziwnów nie mogą korzystać z bogatej oferty basenów w okolicy.

Dlaczego to dobrze, że miejski basen w Dziwnowie nie został wybudowany? Jak pokazała rzeczywistość, koszty utrzymania publicznych basenów często przekraczają możliwości finansowe samorządów, a nawet mogą doprowadzić do ich zadłużenia. Doskonałym przykładem takiej sytuacji jest kompleks basenowy w Gryfinie, który mimo bliskości Szczecina, bankrutował i ciągle boryka się z problemami finansowymi. O tym, że decyzja o zaniechaniu budowy miejskiego basenu w Dziwnowie niech świadczy fakt, że koszt rocznego cyklu bezpłatnych zajęć na basenie dla dzieci gminy Dziwnów jest niższy, niż tygodniowy koszt utrzymania średniej wielkości basenu.

Basen w Dziwnowie

Po pierwsze, obecnie w Dziwnowie znajdują się dwa prywatne baseny kryte, jednak jeden z nich jest otwierany tylko w sezonie letnim, właśnie przez duże koszty. Drugi jest bardzo mały i dostępny tylko dla gości obiektu. Mieszkańcy mogą korzystać z innych basenów w gminie Dziwnów, w Międzywodziu i Dziwnówku. Z drugiej strony, w pobliskiej miejscowości Niechorze funkcjonuje duży aquapark.

Basen w Międzywodziu

Basen w Marena Spa jako jedyny oferuje wejście bez limitu czasowego. W ramach opłaty można skorzystać z basenu sauny suchej i parowej, dużego jacuzzi oraz groty zapachowej.
Ceny (nielimitowany czas)
Normalny 45zł
Ulgowy 25zł
Karnet
11 wejść 250zł
15 wejść 320 PLN

Basen w Dziwnówku

Basen w Dziwnówku w Jantarze. W ramach opłaty można skorzystać z brodzika, 2 basenów, sauny i jacuzzi.
Ceny (1h):
Normalny 22zł
Ulgowy 20zł

Basen w Dziwnówku Maximus. Obecnie basen znajduje się w remoncie.
Ceny (1h):
Normalny 20zł
Karnet
12 wejść 200zł

Basen w Dziwnowie i okolicy

Basen w Kamieniu Pomorskim

Jedyny basen w Kamieniu Pomorskim znajduje się w uzdrowisku. Po kilku latach zmieniono politykę i obniżono ceny. Jest to basen wypełniony naturalną solanką.
Cennik (1h):
Normalny 20zł
Ulgowy 10zł

Basen w Pobierowie

W obiekcie Bagińscy Spa Pobierowo do dyspozycji jest basen, sauna i jacuzzi.
Cennik (1h):
Normalny 20zł
Ulgowy 12zł
Karnet
10 wejść 180 zł, (ulgowy 100 zł)

Basen w Pogorzelicy

Obiekt chwali się, że jest największym Aquaparkiem na Pomorzu Zachodnim. W ramach opłaty można korzystać z basenów oraz na przykład jacuzzi, zjeżdżalni, saun itd. Wejście trwa 90 min, więc dłużej niż w pozostałych obiektach. Jeżeli weźmiemy to pod uwagę, to ceny są atrakcyjne w porównaniu z innymi basenami.
Ceny (90 min.):
Normalny 35zł, (weekend 40zł)
Ulgowy 25zł, (weekend 30zł)
Karnet (90 min.):
10 wejść 280zł, (weekend 320zł)
10 wejść ulgowy 200zł, (weekend 240zł)

Basen w Gryficach

Pływalnia w Gryficach jest czynna codziennie w godzinach 6:00-22:00. W ramach wejścia na basen można skorzystać z basenu sportowego, brodzika dla dzieci oraz małego jacuzzi. Z pewnością jest to najtańszy basen w okolicy.
Ceny (1h):
Normalny 11zł (weekend 12zł)
Ulgowy 8zł (weekend 9zł)
Karnet:
10 wejść 80zł, 60zł (ulgowy),
20 wejść 150zł, 100zł (ulgowy)

Warto zaznaczyć, że w Pobierowie powstaje największy kompleks basenowy w tej części kraju.

Po pierwsze, chyba nikogo nie trzeba przekonywać o zdrowotnych korzyściach pływania, między innymi poprawie narządu ruchu i ogólnej kondycji organizmu. Po drugie pływanie to świetna zabawa i sposób na aktywne spędzanie czasu. Dodatkowo, szczególnie polecane dzieciom i osobom starszym. Dodatkowo pływanie poprawia układ krążenia i przemianę materii, więc jest wskazane osobom dbającym o linię. Podobnie zalecane jest między innymi osobom z problemami zwyrodnieniowym. Wizyta na basenie poprawi też stan ducha, ponieważ w trakcie pływania wydzielają się przykładowo endorfiny. Innymi słowy dla każdego coś dobrego.

Basen w Dziwnowie podsumowanie

Podsumowując, basen w Dziwnowie nie jest jedyną alternatywą. Po pierwsze, jeżeli chcecie skorzystać z pływalni lub aquaparku, to w najbliższej okolicy jest duży wybór tego typu obiektów. Po drugie, niezależnie czy wybierzecie typową pływalnię, czy duży aquapark nad morzem, z pewnością będzie to z korzyścią dla Waszego zdrowia. Z drugiej strony z roku na rok przybywa basenów w okolicy.