Strona główna Żeglarstwo

Żeglarstwo

Porty, mariny i przystanie w Gminie Dziwnów

Żeglarstwo i sporty wodne

Port Jachtowy w Dziwnowie

Port jachtowy w Dziwnowie wybudowany w 2013 roku, był miejscem Mistrzostw Świata w klasie Laser Dziwnów (2014r.) i Optimist (2015r.). W porcie mieści się 60 jednostek o maksymalnej długości 12 metrów, a do dyspozycji żeglarzy jest pełna infrastruktura socjalna i techniczna. Port ten wraz z przystanią sezonową tworzą Marinę Dziwnów. Turyści odwiedzający to miejsce mogą podziwiać łopoczące na wietrze żagle, a w oddali most zwodzony. Teren jest ogrodzony i monitorowany. W sąsiedztwie znajduje się siłownia i mały park.

Marina POLMAX w Dziwnowie

Mała przystań położona na zachodnim brzegu rzeki, na wysokości portu rybackiego. Największymi zaletami tej mariny są spokój, otoczenie lasu, bliskość plaży i jeziora. Marina może pomieścić 20 jednostek o zanurzeniu do 2m. Na terenie obiektu funkcjonuje sezonowa tawerna.

Pirs w Międzywodziu

Pirs na Zalewie Kamieńskim w Międzywodziu jest ceniony przez żeglarzy jako spokojny port. Przy pirsie funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu wodnego. Żeglarze mogą podłączyć się do wody i prądu, korzystając z kart ZMPD. Z Pirsu roztacza się widok na zalew i Kamień Pomorski.

Przystań sezonowa w Dziwnowie

Przystań Sezonowa, oddana w 2012 roku, jest położona przy Wybrzeżu Kościuszkowskim. Może cumować tutaj 30 jednostek, a do dyspozycji żeglarzy jest pełna infrastruktura socjalna i techniczna. Na terenie przystani funkcjonuje restauracja, chętnie odwiedzana przez żeglarzy i turystów. W okresie letnim na terenie obiektu odbywają się liczne imprezy kulturalno-rozrywkowe. Wzdłuż przystani sezonowej wybudowano miejsca parkingowe. Marina Dziwnów jest ważnym punktem na mapie Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego.

Port Rybacki w Dziwnowie

Port Rybacki w Dziwnowie został zmodernizowany w 2015r. Na terenie obiektu znajduje się chłodnia z wytwórnią lodu, magazyny rybaków, biura Zarządu Portu Morskiego Dziwnów oraz Brzegowa Stacja Ratownictwa. Cały teren jest ogrodzony i monitorowany.

Stanica kajakowa w Dziwnówku

W Dziwnówku przy ulicy Nad Zalewem znajduje się urokliwa stanica kajakowa. Turyści mogą wypożyczyć kajaki lub rowery wodne. Zwolenników aktywnego wypoczynku na wodzie zachwyci prężnie działająca szkoła wind i kite surfingu.

Regaty w Dziwnowie

Najważniejsze regaty żeglarskie odbywające się w Dziwnowie

Gmina Dziwnów, dzięki unikalnemu położeniu geograficznemu stała się centrum sportów wodnych Pomorza Zachodniego. Mnogość akwenów sprawia, że miejsce to odwiedzają nie tylko żeglarze. Międzywodzie i Dziwnówek są bardzo popularne wśród uprawiających kitesurfing. Dziwnówek z kolei jest popularny wśród zwolenników deski z żaglem. Płytkie wody Zalewu Kamieńskiego i Jeziora Wrzosowskiego stwarzają idealne warunki do nauki pływania na desce. Dziwnów jest popularny wśród miłośników sportów motorowodnych. Narty wodne, wakeboard, skutery wodne czy szybkie łodzie motorowe to częsty widok na dziwnowskich wodach. Jeżeli lubisz wypoczynek nad wodą z pewnością znajdziesz tu miejsce dla siebie.

Zarząd Portu Morskiego Dziwnów
ul. Żeromskiego 30
72-420 Dziwnów
Dyrektor 501 958 838
Biuro 91 38 14 061
Fax 91 38 14 061
Bosmanat 501 958 836

Kapitanat Portu Dziwnów
ul. Przymorze 4
72-420 Dziwnów
tel. 91 381 33 40

Brzegowa Stacja Ratownicza
ul. Osiedle Rybackie 16
72-420 Dziwnów
+48 91 381 30 29
+48 505 050 981