Port Dziwnów

Port Dziwnów, czyli dwa w jednym. Port morski Dziwnów to znany port rybacki, ale od wielu lat port w Dziwnowie jest też portem żeglarskim. Marina Dziwnów, w której skład wchodzą port jachtowy, przystań sezonowa oraz nabrzeże turystyczne, są bazą dla międzynarodowych regat.

Port jachtowy Dziwnów

Port jachtowy w Dziwnowie położony jest przy ulicy Żeromskiego 30. Jest to marina z prawdziwego zdarzenia. Basen portowy ma kształt litery “D” i może w nim cumować około 60 jednostek. Cały teren jest ogrodzony i monitorowany. Zaplecze dla żeglarzy stanowią:

  • sanitariaty
  • kuchnia
  • slip do wodowania łodzi
  • hangar do przechowywania jednostek
  • kawiarnia

Port rybacki Dziwnów

Port rybacki w Dziwnowie sąsiaduje z portem jachtowym. To dużo większy obiekt, przeznaczony do cumowania kutrów i łodzi rybackich. Port wyposażony został w specjalistyczną infrastrukturę przeznaczoną dla rybaków, między innymi: magazyny rybackie, chłodnia, wytwórnia lodu, zaplecze socjalne. Dodatkowo w rybackim porcie Dziwnów mają swoje siedziby Zarząd Portu Morskiego Dziwnów i Brzegowa Stacja Ratownictwa.

Zarząd Portu Morskiego Dziwnów

ZPMD Dziwnów to instytucja zarządzająca obszarami portowymi w Gminie Dziwnów. Siedziba znajduje się w budynku biurowym na terenie portu. Adres:  Port Rybacki w Dziwnowie, Osiedle Rybackie 16K. Bosmani ZPMD pracują na terenie poszczególnych obiektów.

Brzegowa Stacja Ratownictwa Dziwnów

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa w Dziwnowie posiada Brzegową Stację Ratowniczą oraz Morski Statek Ratowniczy. Głównymi zadaniami tutejszych ratowników są ratowanie życia na morzu oraz działanie w przypadku zagrożeń i zanieczyszczeń na morzu.