Port Jachtowy

Port Jachtowy Marina Dziwnów

Port żeglarski w Dziwnowie
Port Jachtowy w Dziwnowie szczególnie ładnie wygląda z lotu ptaka.

Port Jachtowy w Dziwnowie otwarty w 2013 roku położony jest między mostem zwodzonym, a portem rybackim port. Unikalny basen portowy w kształcie litery “D” nawiązuje do nazwy miasta, będąc jednocześnie najbardziej charakterystycznym na całym Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim. Nowoczesna marina może pomieścić do 60 jednostek o długości maksymalnej 12m, a głębokość basenu portowego to 3,5m. Miejsce jest chętnie odwiedzane przez turystów i mieszkańców, którzy chętnie spędzają tutaj czas w otoczeniu jachtów i łodzi. Wokół basenu portowego ustawiono ławeczki z których można obserwować, nie tylko żeglarzy i ich jednostki, ale również most zwodzony i panoramę rzeki.
W centralnej części znajduje się budynek w którym mieszczą się: zaplecze socjalne dla żeglarzy, Bosmanat, sala konferencyjna oraz kawiarnia z dużym tarasem.
Wraz z portem jachtowym w Dziwnowie powstała przystań sezonowa przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie. Razem tworzą port żeglarski Marina Dziwnów.

Kiedy odwiedzić Marinę Dziwnów

Port jachtowy jest chętnie odwiedzany przez turystów wieczorami, kiedy jachty i żaglówki kołyszące się na wodzie oświetla blask zachodzącego słońca. Sezon żeglarski trwa w okresie od początku maja do października. W tym czasie Marina Dziwnów jest wręcz oblegana przez żeglarzy z całej Europy.

Port jachtowy jest miejscem organizowania regat Mistrzostw Świata i Europy oraz innych wydarzeń żeglarskim. Od kilku lat szkoli się tu Kadra Polski w klasie Optimist.