Wakacje w Dziwnowie, często spędzają całe rodziny, dlatego atrakcje dla dzieci Dziwnów i okolica to jeden z najpopularniejszych tematów w internecie. Zobacz największą listę atrakcji dla rodzin w Dziwnowie.

Atrakcje turystyczne dla dzieci w Dziwnowie i okolicy.
Atrakcje dla dzieci w Dziwnowie nie ograniczają się do plaży. Pomysłów na wakacje z dziećmi w Dziwnowie jest dużo więcej.

Atrakcje dla dzieci Dziwnów

Nautica Park – Morskie Centrum Nauki w Dziwnowie

Wystawa edukacyjna poświęcona faunie i florze Bałtyku. Dodatkowo możecie wspólnie z dziećmi  przeprowadzić szereg doświadczeń fizycznych. Dużą część stanowi ekspozycja opisująca historię Dziwnowa i regionu, ze szczególnym uwzględnieniem rybołówstwa. Całości dopełniają tajemnice Dziwnowa, które mogą być scenariuszem kilku filmów sensacyjnych.

Plac zabaw dla dzieci w Dziwnowie

W Dziwnowie dużą popularnością cieszą się otwarte place zabaw. Najczęściej są to atestowane obiekty wykonane z metalu i tworzyw sztucznych. Place zabaw w Dziwnowie są rozlokowane wzdłuż całej miejscowości, często w sąsiedztwie zewnętrznych siłowni w Dziwnowie.

Statki wycieczkowe w Dziwnowie

Pirackie statki wycieczkowe wypływają w rejsy co godzinę. Do wyboru są rejsy w morze lub do pobliskiego miasta zabytków, czyli Kamień Pomorski.

Kąpielisko w Dziwnowie

Strzeżona plaża w Dziwnowie jest pilnowana przez ratowników w godzinach 10-17. Kąpielisko miejskie w Dziwnowie znajduje się na odcinku, między ulicami Żeromskiego i Parkową. Drugie strzeżone kąpielisko znajduje się na plaży zachodniej w Dziwnowie.

Port rybacki Dziwnów

W porcie można oglądać kutry rybackie i statki. Przy odrobinie szczęścia można zobaczyć rybaków, którzy po powrocie z morza wybierają ryby z sieci.

Park Miejski w Dziwnowie

Park położony w Dziwnowie, między ulicami Reymonta i Parkową. Zachodnia część parku została zrewitalizowana i ustawiono w niej białe parkowe wiaty. U zbiegu ulic Sienkiewicza i Kochanowskiego w szklanej gablocie stoi najprawdziwszy motocykl żużlowy.

Park zdrojowy w Dziwnowie

Park zdrojowy leż na wjeździe do Dziwnowa od strony Dziwnówka, między ulicami Kpr. Koniecznego i Wybrzeże Kościuszkowskie. Wokół jest dużo obiektów sportowych i plac zabaw.

Park Miniatur i kolejek w Dziwnowie

Park Miniatur w Dziwnowie znajduje się za mostem, przy ul. Marynarki Wojennej. Można tam zobaczyć latarnie morskie pomniejszone do kilkumetrowych modeli oraz kolejkę.

Dmuchany Świat Letti Lili w Dziwnowie

Plac zabaw dla dzieci pełen pneumatycznych zabawek, zjeżdżalni i trampolin. Płaci się za jednorazowe wejście, niezależnie od długości pobytu na placu.

Promenada w Dziwnowie

Promenada jest bezpiecznym miejscem na spacer z dziećmi, a przy okazji okazją do obserwacji chronionych gatunków roślin. W zależności od pogody możecie wybrać promenadę wschodnią, centralną lub zachodnią.

Jezioro w Dziwnowie

Wycieczka do lasu to świetny pomysł, gdy pogoda nie dopisze. W okolicznych lasach można znaleźć wiele ciekawostek. Nadzwyczaj czysta woda w dziwnowskim jeziorze to pozwala podglądać rybki, a przy odrobinie szczęścia uda wam się zaobserwować raki.