Londyński krajobraz na dziwnowskich osiedlach

Rząd kilka lat temu zapowiadał “drugą Irlandię” i trzeba przyznać, że krajobraz mamy typowo wyspiarski. Gęste mgły skutecznie imituje dym z kominów. Ceny opału poszły w górę i ludzie palą czym popadnie.  Największa wojna toczy się na ulicy Kościelnej i Osiedlu Rybackim, gdzie jest najwięcej domków jednorodzinnych. Osoby, które mają ogrzewanie gazowe narzekają na palących w piecach odpady. Jeden z hoteli w Dziwnowie od kilku lat bezskutecznie walczy z kopcącymi sąsiadami. Trzeba tu rozróżnić dym z pieców opalanych opałem od tych w których pali się śmieci.

18 komentarzy do “Londyński krajobraz na dziwnowskich osiedlach”

 1. Maciek “lepkie rączki” Ch. jest ostatnio popularny w internecie. Gertruda nie pal śmieci tylko do kosza wyrzucaj.

 2. Znowu ta Rybacka. Najpierw była wieczna banda pijaczków pod sklepem, teraz smród palonych odpadów.

  No i dlatego postawnowiono opłate za śmieci związać z opłatą za wodę…

  Jak i tak trzeba będzie zapłacić, to mniej ludzi będzie oszczędzać na wywozie śmieci paląc je. Eliminuje to problem tylko częściowo, są ludzie których nie stać na opał a palić czymś muszą.

 3. ludzie sa pazerni kto pameta jak ludzie ktorzy palili drewnem rozbiorkowym z koniecznego wysyłali dzieci do lekarza?

 4. Na rybackim aż gęsto od dymu wystarczy się przejść po 18 i czuć jaki to opał z plastikowych butelek leci do pieca. Pomontowali sobie okna plastiki to nie czują ale strach dziecko wypuscić na podwórko.

 5. Sołtys też nieżle kopci. Przykład idzie z góry! Szkoda,że w naszej gminie nikt nie dba o ekologię. Przez lata to temat zaniedbywany przez kolejne władze. Spójżcie na Rewal, tam dbają o edukację i działania proekologiczne.

 6. brak czyszczen przewodów kominowych może doprwadzić do zapalenia się sadzy w przewodzie kominowym oraz może doprowadzic do zatruć tlenkiem węgla (czad ).pozdrawiam

 7. Szanowny Eternicie,to nie pazernosc ludzi ,lecz tylko koniecznosc pazernosc to jest tych co pobudowali sie prawie na plocie,zabetonowalo wszystko wokol siebie i gnebia slabszcych, ale mam nadzieje ze nasz pan burmistrz dowali podatki za betony wokol pensjonatow itd. to bylo tak dodatkowo pozdrawiam wszystkie zaczadzone umysly na forum.
  FIGA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *