Czy ulica Słowackiego zalicza się do dróg polnych?


Jadąc przez Dziwnów ulicą Słowackiego kierowcy zaczynają się zastanawiać, czy aby na pewno jest to droga wojewódzka. Fatalny stan jezdni jest wszystkim dobrze znany urzędnikom Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie, który jest odpowiedzialny za jej stan. Poniższe zdjęcia każą się się zastanowić, czy nie należy nadać ulicom Słowackiego i Wybrzeże Kościuszkowskie kategorii drogi polnej.


Komentarze

53 odpowiedzi na „Czy ulica Słowackiego zalicza się do dróg polnych?”

 1. easy rider

  ja jeżdże przez centrum 😛

 2. No aż nie chce się jechać do Dziwnowa. Sorry ale nie zostawie tam swoich pieniędzy jeśli mam dodatkowo wydać na podwozie auta.

  1. Nie musisz jakość przeżyjemy bez Twoich milionów.

   1. Bez jej może jakoś przeżyjesz 🙂 ale jak jeszcze ja paru znajomych namówie na wyjazd do Rewala a nie do Dziwnowa to Tobie do listopada nie styknie .

 3. Tragedia i kompromitacja. Ale czy to nowosc? to juz przeciez cale lata…

 4. postawmy jeszcze ze 2 palmy zatrudnijmy na etaty widmo jeszcze kilka osób po co nam pieniądze na drogi !!!!

  1. CO MAJĄ PALMY DO DROGI WOJEWÓDZKIEJ ???
   NIE MASZ POJĘCIA CZYJA TO DROGA A KŁAPIESZ JADACZKĄ ŻEBY KŁAPAĆ
   OD KIEDY TO GMINA MA REMONTOWAĆ DROGĘ, KTÓRA NIE NALEŻY DO NIEJ?
   TAKIE DZIAŁEANIE PODCHODZI POD PROKURATURĘ!

   1. …tak jest SIWEK ma racje ,przewróciło sie niech lezy 🙂 to nie problem gminy ,burmistrz i radni mają piać nad sobą z zachwytu a nie przejmowac sie jakąś zakichaną drogą oni w tej gminie to tyle już wspaniałych rzeczy zrobili ,że zostawcie ich w spokoju :)…

   2. właściciel rowera

    Dobrze Siwek pisze ! Zdenerwował się chłopina .Pewno radny albo na etacie w gminie .Drogą się będą przejmować ,palma ,fajerwerki to są tematy 🙂 jak się bawić to się bawić ,drzwi wy…ć nowe wstawić :).

 5. Obserwator

  Na w końcu foto i komentarz redakcji jest super.
  Gratuluję, a władze wojewódzkie wzywam do ogłoszenia
  kleski drogowej.
  Redakcja zróbcie by panujący p.Wojewoda coś zrobił,
  a nie obiecywał.
  Ówczesny wojewoda p. Mejer tą drogą,”dowiedzione”, jechał, i też obiecywał.

  1. Popieram, tak było, i oczywiście obiecanki.
   W pasie drogi 102 są własności prywatne, kto da im
   odszkodowanie od starostwa i od gminy?
   Płacili wiele lat i płacą podatki,choć w części są
   właścicielami tej drogi.
   Sprawa do zbadania przez redakcję. Powodzenia.

   1. To w końcu “fiskus” czy “obserwator” proponuję się zdecydować 😉

 6. Obserwator

  Panie Taranowicz na spotkaniu z posłem Oświęcimskim
  racjoalnie Pan dowiódł, iż droga 102 przez Dziwnów jest
  drogą strategiczną.
  Rób Pan teraz swoje, broniąc interesów naszej gminy.
  Ma Pan niezbite dowody Foto.

 7. Fakt droga tragiczna i chyba niektore polne drogi wygladają lepiej

 8. Tu się nie ma co pierniczyć.Trzeba zebrać się w jak najwięcej osób zrobić jakąś blokadę i tyle. Trzeba zacząć dziać !!!

  1. Jestem Za

 9. nie da się załątac?

 10. off road

  Kocham tą drogę.Przynajmniej nikt nie przekracza 50-ki.

  1. mieszkaniec dzi

   Tam nikt nie przekracza 20-stki 🙂

 11. A ja jak myśle o remącie który będzie pewnie w wakacje i będzie przypominał remont mostu to aż się boje!!!!

 12. Szanowna Redakcjo, pełnicie jakże ważną funkcję społeczną,
  czy nie należy w interesie nas wszystkich zawiadomić o zagrożeniu
  życia i zdrowia zawiadomić prokuratury czy to rejonowej, lub wojewódzkiej. Droga natychmiast winna być zamknięta.
  Nie przypuszczam, iż wytniecie ten komentarz.

 13. bobofruitto

  W “wiochowie” wiejskie drogi to normalka. Inaczej tego nazwać nie można, każdy w miarę sprawny pojazd po takich drogach jeździć nie powinien. Taka dziurawka biegnąca przez całe miasto to po prostu wstyd. A że jest to przelotówka, to wstyd podwójny, bo nawet ludzie, którzy nie zatrzymują się w Dziwnowie mówią potem, ale dziura zabita dechami, nawet droga przez to miasto, to tragedia.

  1. uważaj z kim tańczysz

   1. Wlasnie potwierdzasz przynaleznosc do ‘Wiochowa” swoim komentarzam. Cwaniac w necie, pi**a w swiecie. Moze zatanczymy co ? Tu jest temat drogi, a nie obrony swojej wioseczki. Co do drogi, skoro jest ona wojewodzka, a jest w takim stanie, do ludzi “rzadzacych” ta gmina, powinno lezec w interesie jak najszybsze zerwanie asfaltu i polozenie nowego. Łatanie dziur spowoduje za 2 miesiace kolejne dziury 🙂 A ze wasza gmina bierze po kilka milionow kredytu bez wiedzy mieszkancow i przeznacza na niewiadomo co, to juz inna sprawa/ Pozdrawiam

   2. mieszkaniec

    jak na co bieże kredyty……marina co nam mieszkańcom potrzebna do D**y…….a droga tak wojewódzka tylko miasto musi partycypowaniać niestety w kosztach(Ścieki!!!-to nasz obowiązek)….i od lat obiecanki…..ochhh

 14. POwinni jeszcze fotoradar postawić,tylko czekać jak postawią znaki ostrzegające o złej nawierzchni drogi + ograniczenie prędkości.Jeżeli tego nie zrobią to posypią się pozwy o odszkodowanie za usterki w samochodach.

  1. mieszkaniec dzi

   Będzie tylko jedna tabliczka ” na drogę wjeżdżasz na własną odpowiedzialność ” 🙂

 15. bobofruitto

  3,2 kilometra drogi przez kurort, przez który latem dziennie przejeżdża kilka tysięcy pojazdów. Zenada. Jak to pasuje do siebie, ta droga i pilśniowe budki otwierane na sezon. Po prostu KURORT pełną gębą 😉 .

 16. Zielony liść

  Brakuje mi na tej drodze kilku progów zwalniających .

 17. bobofruitto

  Przypominam jeszcze o “zameczku” z oknami zabitymi dechami i “centrum” wynajętym na “wesołe” miasteczko i budy- przyczepy do sprzedaży chińskiego chłamu. O czymś zapomniałem w tym “kurorcie”?

 18. Widziałem dziś na kablówce sesje rady .Wszystko ładnie pięknie ,zgoda panuje ,radni szczęsliwi :)Burmistrz mówił coś ,że się dobrze w gminie dzieje i mamy na dowód tego dostać jakiś certyfikat :)A wy niewdzięczni mieszkancy niszczycie tą sielankę jakąś drogą ! Fe nieładnie wstydżcie się !

 19. dziwne tylko ze burmistrzowie kolejnych kadencji nie”staneli na głowie”zeby zmusić województwo do remontu …..kazdego roku to samo….pózniej łaty wypełnine masą bitumiczną czy ch….j wie czym pełno kamyczków niszczących lakier aut 🙁

 20. Mieszkaniec Dziwnowa

  Właściciel samochodu musi mieć ważny przegląd techniczny auta, bo jak nie to dostaje mandat, ma zabrany dowód rejestracyjny i nie może jeździć. Właściciel drogi też musi ją utrzymywać w dobry stanie technicznym, bo jak nie to dostaje mandat i nie może użytkować obiektu budowlanego. Jak widzimy, w tym przypadku odpowiedzialne służby nadzoru budowlanego mają to jak zwykle w doopje. Powinni zamknąć tą drogę, a osoby odpowiedzialne zwolnić i ukarać. Kasa na fotoradary i wideoradary jest, żeby łupić kierowców, a nie ma chętnych żeby ścignąć ZZDW. Spróbujcie poprosić o pomoc Policję, to raz dwa umyją ręce. A zgodnie z ustawą o Policji mają dbać o nasze bezpieczeństwo i mienie. Jazda tą drogą to ryzyko, a Policja ma to w doopje. Żenada. Chory kraj. Już bym wolał, żeby tu wrócił i rządził Niemiec.

 21. koło Belony od kilku dni stoi PEUGEOT bez koła , to chyba ofiara drogi która biegnie przez nadmorski kurort ,ale z okien gminy to chyba tej drogi to nie widać … 🙂

  1. To jak zbieramy jakieś podpisy o wyremontowanie tej drogi i wysyłamy do GDDiK w Koszalinie?Jak to nie pomoże do może trzeba pisać do Warszawy.A może macie jakieś inne pomysły?

   1. szczęśliwy

    ja mam pomysł ,zbierajmy pieniadze potem w czynie społecznym naprawimy droge którą uroczyście otworzy burmistrz z kochanymi radnymi 🙂

 22. cierpliwy

  do tubulca:zapomniales ze burmistrz Kozicki wspolpracowal z rejonem Drog Publicznych na zdrowych i partnerskich zasadach i doprowadzil do czesciowego remontu tego odcinka egzekwujac budowe rond na wjezdzie od strony Dziwnowka i przy moscie a znajac kwalifikacje i zaangazowanie obecnego i jego bezplciowej Rady to w tej kadencji na zaden remont tej drogi sie nie zanosi.Pozdrawiam Ciebie i wszystkich ktorym na remoncie tej drogi zalezy.

  1. Popieram ,,Cierpliwego”

  2. ronda zrobiono za kozickiego ale decyzje o ich budowie /na wjeździe i przy moście/ zapadły jeszcze za Zwolana. Nie wyremontowano drogi bo kozicki nie potrafił się dogadać z marszałkiem i WZDP w Koszalinie w tej sprawie.Na razie Jóźwiak ma obietnicę od Marszałka w sprawie dofinansowania tego remontu bo projekt już jest. Mam nadzieję, że w tym roku wreszcie doczekamy się remontu. Właściwie to dobrze że to jest droga wojewódzka i gmina nie ma prawa jej remontować bo skąd wziąć tak wielką kase na remont.

 23. Ależ się larum podniosło. 😀

 24. Na moich oczach karetka R-ka na sygnale na tych dziurach
  gwałtownie hamowała.
  Co z obietnicami burmistrza z listopada, że droga na wiosnę
  będzie remontowana.

 25. No k…wa mać, ręce opadają !

 26. porażka i nic więcej!!!!!!!!!!!przylece tupolewm 154M do DziwnowaMIESZKANIEC ŚWIEBODZIC!!!!!!!!

 27. mieszkaniec

  Bobofruitto, zwróciłeś uwagę na różne odmiany budek drewnianych szmacienych i blaszanych kogucików plus bród smród i ubóstwo przy “Bałtyku” a ja zadaje proste pytanie dlaczego lokalna władza nie wprowadza w życie planu zagospodarowania przestrzennego dla centrum Dziwnowa ktory to został opracowany przez poprzedniego Burmistrza a taki właśnie plan eliminuje w swoim założeniu róznego rodzaju budy.

  1. bobofruitto

   Jest takie powiedzenie, “jak cię widzą, tak cię piszą” i tu niestety Dziwnów w porównaniu z innymi pobliskimi miejscowościami nadmorskimi przegrywa. Przykład Dziwnówka, trzeba było przez prawie dwa sezony zaciskać zęby przy przebudowie drogi, ronda, chodników, ale się opłaciło, teraz jest lux malina 🙂 . A rozpadający się Dziwnów nie robi wiele dla swojego wizerunku u turystów. Poklecony na sezon i tyle…

   1. Widzę,że nie masz zielonego pojęcia o pewnych sprawach . Pierniczysz głupoty ,żeby tylko pierniczyć.

 28. cierpliwy

  Burmistrz Kozicki jak sam napisałeś doprowadził do budowy rond (i to ciekawe że z marszałkiem i z Koszalinem się dogadał) a przy okazji bardzo wielu inwestycji wykonanych przez niego dużo osób wystawia pierś do odznaczenia i dobra rada jak coś już piszesz to zapoznaj sie z dokumentami bo widać że ten temat nie wiesz nic.

 29. Nie jestem z Dzw ale bywam tam , neistety ta droga jest straszna ! .
  zróbcie coś z nią , bo ja za pare miesiecy rodze i nie chce dziecka ”wozić ” po takiej ulicy żeby jedzenie mu się zwróciło !

 30. Droga długo nie będzie naprawiona, a to z powodu inwestycji MARINA. Wszystkie elementy tej budowy miały być dowożone drogą morską, ale ten pomysł upadł i będą dostarczane naszą nadwyrężoną drogą wojewódzką.
  Ciężkie samochody ciężarowe rozjeździłby po prostu nową drogę!!
  I znowu nieprzemyślane inwestycje odbiją się czkawką mieszkańcom i przyjezdnym.

 31. już położono nowy asfalt i po kłopocie wytrzyma dwa dni

 32. mieszkaniec dzi

  To nie u ruskich był deszcz meteorytów, tylko w Dziwnowie wszystko poszło na drogę 🙂

 33. Marcelina

  Nie ma się co dziwić, patrząc na ogół gminnych przedsięwzięć, skoro decydenci w zdecydowanej większosci to same mieronoty, które siedzą tam tylko dla marnej diety. Life is brutal! Dobra polityka dawno by zbudowała drogę, ale komu się chce nadwyreżać umysł. Powodzenia w przyszłych wyborach!

 34. Zgadzam się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *