Marina w Dziwnowie port jachtowy Dziwnów

Marina Dziwnów

Marina Dziwnów to kompleks przystani żeglarskich w Dziwnowie, które powstały w ramach projektu Zachodniopomorski Szlak Żeglarski.

Żeglarze w Dziwnowie

Dziwnów ma idealne warunki do uprawiana żeglarstwa. Po pierwsze, mnogość akwenów pozwala na uprawianie sportów wodnych, bez względu na warunki atmosferyczne. Po drugie to rozbudowana infrastruktura żeglarska. Dodatkowo w Dziwnowie odbywają się różne regaty i imprezy żeglarskie.

Dziwnów żeglarstwo w Dziwnowie
Przystań żeglarska w Dziwnowie przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie to idealne miejsce na spacer.

Marina Dziwnów

Marina Dziwnów to aktualnie dwie przystanie w Dziwnowie, jednak Zarząd Portu Dziwnów administruje też niewielką przystanią – pirs Międzywodzie. Spokojna przystań na Zalewie Kamieńskim od lat cieszy się dużym zainteresowaniem turystów, którzy lubią spacerować w otoczeniu łopoczących żagli. Dodatkowo z pirsu roztacza piękny widok na zalew, a w oddali widać Kamień Pomorski. Jeżeli przebywacie w okolicy, dobrym pomysłem będzie sesja zdjęciowa w Międzywodziu.

Port jachtowy w Dziwnowie

Marina Dziwnów - port jachtowy w Dziwnowie
Port jachtowy leży między mostem, a portem rybackim. Atrakcje w Dziwnowie, które warto zobaczyć.

Port jachtowy przy ulicy Żeromskiego może pomieścić 60 dużych jednostek pływających. Dla żeglarzy niewątpliwym atutem tej przystani jest położenie przed mostem zwodzonym w Dziwnowie. Nie muszą czekać na otwarcie mostu, za każdym razem, gdy chcą wypłynąć w morze. Dodatkowo w porcie możecie zwodować łódź lub jacht po specjalnym slipie, skorzystać z zaplecza socjalnego dla żeglarzy, a nawet przezimować jednostkę w hangarze. Jednocześnie w centralnej części znajduje się kawiarnia z dużym tarasem, na którym można napić się kawy w otoczeniu jachtów i żaglówek.

Przystań sezonowa w Dziwnowie

Marina Dziwnów przystań żeglarska
Nasza przystań sezonowa w Dziwnowie leży między drogą wojewódzką nr 102 a Cieśniną Dziwną, więc trudno jej nie zauważyć.

Przystań sezonowa Dziwnów przy ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie może przyjąć około 30 mniejszych jednostek pływających. Zaplecze sanitarne dla żeglarzy znajduje się w budynku, który pełni rolę sceny oraz bosmanatu. Wzdłuż nabrzeża stoją punkty z dostępem do wody i prądu. W centralnej części placu funkcjonuje smażalnia ryb z ogródkiem piwnym. Dodatkowo wzdłuż całej przystani znajduje się duży parking w Dziwnowie. Przystań sezonowa sąsiaduje z przystanią statków wycieczkowych w Dziwnowie.

Regaty w Dziwnowie Marina Dziwnów

Marina Dziwnów w dotychczasowej historii była wielokrotnie miejscem organizacji Mistrzostw Świata w klasach Laser i Optmist. Dodatkowo wielokrotnie odbywały się tutaj międzynarodowe regaty. Marina Dziwnów jest bardzo wysoko oceniana przez żeglarzy.

Atrakcje dla żeglarzy - Dziwnów port żeglarski
Marina Dziwnów we wrześniu jest jeszcze pełna żeglarzy. Przystań żeglarska w Dziwnowie.

Sporty wodne w Dziwnowie

Okazuje się, że w Dziwnowie dobrze czują się żeglarze, innymi słowy to mekka sportów wodnych, więc chętnie przybywają tutaj kite i wind surferzy, fani wake boardu i skuterów wodnych. W dziwnowskiej marinie czasami cumują luksusowe jachty motorowe. Na koniec ciekawostka: Dziwnów był jednym z pierwszych miejsc w Polsce, gdzie jeżdżono na nartach wodnych.