Port Jachtowy

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Port Jachtowy Marina Dziwnów

[/vc_column_text][vc_column_text]

Port żeglarski w Dziwnowie
Port Jachtowy w Dziwnowie szczególnie ładnie wygląda z lotu ptaka.

[/vc_column_text][vc_column_text]Port Jachtowy w Dziwnowie otwarty w 2013 roku położony jest między mostem zwodzonym, a portem rybackim port. Unikalny basen portowy w kształcie litery „D” nawiązuje do nazwy miasta, będąc jednocześnie najbardziej charakterystycznym na całym Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim. Nowoczesna marina może pomieścić do 60 jednostek o długości maksymalnej 12m, a głębokość basenu portowego to 3,5m. Miejsce jest chętnie odwiedzane przez turystów i mieszkańców, którzy chętnie spędzają tutaj czas w otoczeniu jachtów i łodzi. Wokół basenu portowego ustawiono ławeczki z których można obserwować, nie tylko żeglarzy i ich jednostki, ale również most zwodzony i panoramę rzeki.
W centralnej części znajduje się budynek w którym mieszczą się: zaplecze socjalne dla żeglarzy, Bosmanat, sala konferencyjna oraz kawiarnia z dużym tarasem.
Wraz z portem jachtowym w Dziwnowie powstała przystań sezonowa przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie. Razem tworzą port żeglarski Marina Dziwnów.

Kiedy odwiedzić Marinę Dziwnów
Port jachtowy jest chętnie odwiedzany przez turystów wieczorami, kiedy jachty i żaglówki kołyszące się na wodzie oświetla blask zachodzącego słońca. Sezon żeglarski trwa w okresie od początku maja do października. W tym czasie Marina Dziwnów jest wręcz oblegana przez żeglarzy z całej Europy.

Port jachtowy jest miejscem organizowania regat Mistrzostw Świata i Europy oraz innych wydarzeń żeglarskim. Od kilku lat szkoli się tu Kadra Polski w klasie Optimist.[/vc_column_text][vc_gallery type=”image_grid” images=”15455,14002,8352,18447″][vc_gmaps link=”#E-8_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” title=”Marina Dziwnów – Port Jachtowy”][/vc_column][/vc_row]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.