Strona główna Festyn Morski w Dziwnowie

Festyn Morski w Dziwnowie

Festyn rybacki w Dziwnowie
Festyn Morski i Festyn Rybaka w Dziwnowie odbywają się w pierwszy weekend lipca.

Festyn Morski Ster na Dziwnów to rozszerzona formuła dziwnowskich Neptunaliów – imprezy z prawie 60-cioletnią historią. Do tej pory jednym z punktów programu jest widowisko chrztu morskiego. Impreza od lat odbywa się na przystani sezonowej w Dziwnowie przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie. Innym żelaznym punktem programu jest festyn rybaka, w którego trakcie miejscowi rybacy częstują własnoręcznie przygotowanymi potrawami z ryb. Jednocześnie Festyn Morski to okazja, by zwiedzić okręt Marynarki Wojennej RP oraz poznać historię i zawód rybaka. Z drugiej strony, impreza wzbogacona jest koncertami zespołów szantowych, a wieczór kończy kilkunastominutowy pokaz fajerwerków.

Festyn Morski Dziwnów 2021 wydarzenia

1. Festyn Rybaka Dziwnów

Wielkie gotowanie rybnych specjałów, według tradycyjnych miejscowych receptur. W ciągu imprezy rybacy rozdają 2 tony rybnych potraw. Dodatkowo poznacie przepisy kulinarne przekazywane z pokolenia na pokolenie.

2. Neptunalia

Widowisko chrztu morskiego, jaki przechodzą żeglarze przepływający równik. Dodatkowo na ceremonię do Dziwnowa przybywa Neptun wraz ze swoją świtą.

3. Festyn Morski

Zwiedzanie okrętów Marynarki Wojennej RP oraz pokazy wojskowego sprzętu prowadzone przez dziwnowskich saperów.

4. Uroczystości oficjalne

Złożenie kwiatów pod pomnikiem „Rybakom, którzy oddali życie morzu” oraz odsłonięcie tablicy pamiątkowej polskiego okrętu wojennego.

Atrakcje dla dzieci Dziwnów
Jako uzupełnienie festynu rybaka, warto odwiedzić Nautica Park przy ulicy Parkowej 6A i poznać historię dziwnowskich rybaków i miasta.

Program Festynu morskiego 2021 w Dziwnowie

W tej chwili nie ma oficjalnych informacji czy w tym roku Festyn Morski i Festyn Rybaka. Zapisz się do newslettera, a poinformujemy Cię o zmianach. Dodatkowo otrzymasz najnowsze informacje z Dziwnowa i okolic.

Podsumowując, Festyn Rybaka to unikalna okazja, żeby poznać życie na morzu. Z drugiej strony, warto odwiedzić Morskie Centrum Nauki w Dziwnowie. Jednakże lepiej odwiedzić je przed festynem. Wtedy sam festyn będzie ciekawszy i bardziej zrozumiały.

Zobacz też:
Festiwal Gwiazd Sportu 2021
Każdego roku w sierpniu Dziwnów na kilka dni staje się sportową stolicą Polski. Dodatkowo Festiwal Gwiazd Sportu to możliwość spotkania kibiców i sportowców w luźnej wakacyjnej atmosferze.

Festyn Komandosa Dziwnów 2021
Festyn Komandosa w Dziwnowie odbywa się w ostatni weekend sierpnia i jest to święto wojsk specjalnych. To żołnierze stacjonującej w Dziwnowie JW 4101 tworzyli takie jednostki jak Grom, Formoza czy JWK.

Sesja zdjęciowa na plaży
Sesje zdjęciowe nad morzem to hit ostatnich lat. Po pierwsze, zdjęcia wykonywane przez profesjonalnego fotografa i poddane zaawansowanej obróbce cyfrowej są świetną pamiątką. Jednocześnie sama sesja zdjęciowa jest ciekawą przygodą.