XVIII Festiwal Gwiazd Sportu Dziwnów 2019

W tym roku w Dziwnowie odbędzie się już XVIII Festiwal Gwiazd Sportu. Od 18 lat do Dziwnowa przyjeżdżają największe gwiazdy polskiego sportu, a miasteczko jest letnią, sportową stolicą Polski. W ciągu 18 lat w Alei Gwiazd Sportu odsłonięto ponad 100 replik medali. Odlane z mosiądzu medale są kilkakrotnie powiększone, więc można zobaczyć każdy szczegół. Przy każdym z nich widnieje podpis zdobywcy. W tym roku pojawią się kolejne trofea sportowe. Festiwal Gwiazd w Dziwnowie to nie tylko sportowcy odsłaniający repliki swoich medali, ale też spora grupa sportowców zaprzyjaźnionych z Dziwnowem.

Sportowcy w Dziwnowie

Każdego roku do Dziwnowa przyjeżdża ponad 50 olimpijczyków, by brać udział w tym święcie polskiego sportu. Impreza odbywa się pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, więc udział w niej zapowiedzieli najpopularniejsi polscy sportowcy. Dlatego serdecznie zapraszamy do Dziwnowa na festiwal sportu Dziwnów 2019, który odbędzie się już w sierpniu. Warto nawet, gdy nie jesteś kibicem.

Festiwal Gwiazd Sportu Dziwnów
Krzysztof Hołowczyc odsłonił swój medal w 2016 roku.

XVIII Festiwal Gwiazd Sportu Dziwnów to również coś dla ducha, więc i część rozrywkowa. Codzienne koncerty na festiwalowej scenie skupiają ogólnopolskie gwiazdy. W 2018 roku w Dziwnowie wystąpili m.in: Milano, Bayer Full, Lidia Kopania, Michał Szpak, Ray Wilson z zespołem, Gosia Andrzejewicz oraz Kombii

Gwiazdy XVIII Festiwal Gwiazd Sportu Dziwnów 2019

W 2018 roku, podczas 17. festiwalu medale odsłonili: Agnieszka Skrzypulec, Oktawia Maria Nowacka, Bartosz Zmarzllik, Grzegorz Tkaczyk, Paweł Fajdek, Edward Ligocki. W tej chwili jeszcze nie wiemy kto odsłoni medale w 2019 roku, ale gdy tylko organizator o tym poinformuje to opublikujemy listę nazwisk.

Atrakcje dla dzieci Dziwnów

Program XVIII Festiwalu Gwiazd Sportu Dziwnów 2019

Spotkania ze sportowcami nad morzem.

Festiwal Gwiazd Sportu w Dziwnowie to okazja na zdobycie autografów.

Festiwalowe obiekty

Aleja Gwiazd Sportu – To fragment ulicy Reymonta w Dziwnowie, przy którym odsłaniane są postumenty z replikami medali.

Namiot festiwalowy – Namiot w którym odbywają się spotkania ze sportowcami, ustawiony na plaży, przy zejściu od ulicy Reymonta.
Scena koncertowa – plac przy ulicy E. Orzeszkowej, na którym odbywają się koncerty i imprezy towarzyszące festiwalowi. Teren otwarty po godzinie 16:00

Imprezy Dziwnów 2019

Majówka w Dziwnowie

Festyn Rybaka Dziwnów

Dzień Grecki Dziwnów

Festyn Komandosa Dziwnów

Projekt Plaża TVN