Kąpieliska

Miejscowości Gminy Dziwnów nie miałyby takiego magnetycznego uroku, przyciągającego corocznie tłumy turystów tak z Polski, jak i zagranicy, gdyby nie kąpieliska morskie i plaże.
To właśnie w Dziwnowie, Dziwnówku, Łukęcinie i Międzywodziu, pod okiem wykwalifikowanych ratowników, turysta może poczuć na sobie rozbijające się fale morskie. Kąpieliska Gminy Dziwnów wyróżnione Błękitną Flagą, czyli międzynarodowym certyfikatem świadczącym o najwyższym standardzie kąpielisk. Nasze plaże spełniają szereg rygorystycznych wymogów dotyczących m.in. informacji, bezpieczeństwa, stanu jakości wody oraz zarządzania środowiskiem. Ważna jest nie tylko odpowiednia infrastruktura plażowa, ale przede wszystkim spełnione najwyższe normy czystości wody. Od wielu lat wszystkie kąpieliska Gminy Dziwnów w ocenie Sanepidu są w ogólnopolskiej czołówce. 17,5 km bałtyckich plaż, spełniających najwyższe wymagania sprawia, że w Gminie Dziwnów każdy znajdzie plażę na której odpocznie i miło spędzi czas. Wszakże wielu turystów czeka długo na ten długi, wymarzony urlop, który spędzą z ukochanymi osobami nad polskim morzem, oddać się kąpielom nie tylko słonecznym, ale także morskim.

Z myślą o turystach – miłośnikach morskich kąpieli Gmina Dziwnów zadbała, aby w każdej miejscowości było co najmniej jedno kąpielisko:

]Międzywodzie – kąpielisko położone między ul. Westerplatte a ul. Szkolną o długości linii brzegowej wynoszącej 600 mb.
Przewidywana maksymalnie liczba osób korzystających dziennie to ok. 5 tys., a infrastruktura to sanitariaty przy zejściu na plażę przy ul. Zwycięstwa i ul. Westerplatte.
Warto tu dodać, iż to właśnie do tego kąpieliska prowadzi zejście dla osób niepełnosprawnych położone przy ul.

Dziwnówek – kąpielisko położone między odcinkiem 100 m na wschód od ul. 1 Maja do ul. Plażowej o długości linii brzegowej wynoszącej 400 mb. Przewidywana maksymalnie liczba osób korzystających dziennie to ok. 2 tys. Infrastruktura owego kąpieliska to sanitariaty przy zejściu na plażę przy ul. Kamieńskiej i ul. 1 Maja.

Dziwnów – kąpielisko położone między ul. Parkową a ul. Żeromskiego o długości linii brzegowej wynoszącej 800 mb. Przewidywana maksymalnie liczba osób korzystających dziennie to ok. 7 tys. Infrastruktura owego kąpieliska to sanitariaty przy zejściu na plażę przy ul. Parkowej, ul. Kochanowskiego, ul. Reymonta i ul. Żeromskiego.

Łukęcin – kąpielisko położone między odcinkiem 100 m na wschód od zejścia na plażę będącego przedłużeniem ul. Morskiej a odcinkiem 100 mb na zachód od owego zejścia (długość linii brzegowej zatem to 200 mb). Przewidywana maksymalnie liczba osób korzystających dziennie to ok. 2 tys. Infrastruktura owego kąpieliska to sanitariat przy powyższym zejściu na plażę.

Oprócz owych kąpielisk można także oddać się kąpielom morskim na następujących miejscach do kąpieli w Dziwnowie:

– odcinek o długości linii brzegowej wynoszącej 100 mb – dostęp do niego zapewnia zejście na plażę przy ul. Przymorze
– odcinek o długości linii brzegowej wynoszącej 100 mb – dostęp do niego zapewnia zejście na plażę przy ul. Dziwna
Ponadto można także oddać się kąpielom rzecznym – tutaj dostęp do rzeki Dziwny zapewnia teren położony na ul. Słowackiego 15 (teren Ośrodka Sportów Wodnych).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.