Festyn Morski w Dziwnowie

Festyn Morski Ster na Dziwnów 2017


[newsbox style=”nb4″ title=”Festyn Morski Aktualności” display=”tag” tag=”festyn-morski” sub_categories=”yes” show_more=”no” show_more_event=”ajax” number_of_posts=”4″]
Festyn rybaka w Dziwnowie
Festyn Rybaka i Festyn Morski to obecnie jedna impreza.

Festyn Morski Ster na Dziwnów to rozszerzona formuła dziwnowskich Neptunaliów – imprezy z prawie 50-cioletnią historią. Do tej pory jednym z punktów programu jest widowisko chrztu morskiego. Impreza od lat odbywa się na przystani sezonowej w Dziwnowie przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie. Innym żelaznym punktem programu jest festyn rybaka, w trakcie którego miejscowi rybacy częstują własnoręcznie przygotowanymi potrawami z ryb.  Festyn Morski to okazja by zwiedzić okręt Marynarki Wojennej RP oraz poznać historię i zawód rybaka. Impreza wzbogacona jest koncertami zespołów szantowych, a wieczór kończy kilkunastominutowy pokaz fajerwerków.
Wydarzenia Festynu Morskiego Dziwnów 2017


Organizatorzy Festiwalu Gwiazd Sportu nie ujawnili jeszcze, którzy sportowcy odsłonią w tym roku repliki swoich medali w Alei Gwiazd Sportu.

Festyn Rybaka Dziwnów

Wielkie gotowanie rybnych specjałów, według tradycyjnych miejscowych receptur. W ciągu imprezy rybacy rozdają 2 tony rybnych potraw.

Neptunalia

Widowisko chrztu morskiego jaki przechodzą żeglarze przepływający równik.

Festyn Morski

Zwiedzanie okrętów Marynarki Wojennej RP oraz pokazy wojskowego sprzętu prowadzone przez dziwnowskich saperów.

Uroczystości oficjalne

Złożenie kwiatów pod pomnikiem „Rybakom, którzy oddali życie morzu” oraz odsłonięcie tablicy pamiątkowej polskiego okrętu wojennego.

Program Festynu morskiego 2017 w Dziwnowie


Program Festynu Morskiego, który w Dziwnowie odbędzie się w tym roku w dniu 1 lipca, nie został jeszcze udostępniony przez organizatorów.