Spotkania autorskie w bibliotece


Miejska Biblioteka Publiczna w Dziwnowie zaprasza na spotkania autorskie w kwietniu. Wśród zaproszonych gości m.in. Roman Czejarek, Sylwia Trojanowska, Tanya VALKO, czy Dorotą SCHRAMMEK.

 

Roman Czejarek

Dziennikarz Programu Pierwszego Polskiego Radia (Lato z Radiem, Cztery pory roku, Sygnały Dnia, Muzyka i Aktualności, Z kraju i ze świata). Publikował m.in. w „Polityce”, „Rzeczpospolitej”, „Tygodniku Kulturalnym”, „Przeglądzie Tygodniowym”, „Gazecie Wyborczej”, „Spotkaniach” i ”Karuzeli”. Autor kilkunastu książek o podróżach po Polsce, historii Pomorza Zachodniego oraz o mediach. Przez wiele lat prowadził w Telewizji Polskiej takie programy jak „Pytanie na śniadanie” (TVP2), „Kawa czy herbata” (TVP1), „Nocne rozmowy” (TVP1) oraz teleturnieje „Gilotyna” (TVP2) i „Telemilenium” (TVP1). Pracował też w mediach komercyjnych, w telewizji TTV (Grupa TVN) oraz w Radiu VOX FM (Grupa TIME). W latach 1992-2015 poprowadził na scenie kilkaset wielkich koncertów plenerowych Lata z Radiem. Laureat nagród za najlepsze reportaże oraz fotografie. Podróżnik po miejscach „trudnych” i niezwykłych. Był m.in. w Afganistanie, Syrii, Laosie, na Kubie oraz wielokrotnie w najgłębszym Kanionie Świata w Peru. Honorowy Ambasador miasta Szczecina. Prowadzi też wykłady z wiedzy o mediach oraz z kreowania wizerunku i wystąpień publicznych. Znany kolekcjoner, zbiera stare pamiątki z Pomorza Zachodniego.

Sesja zdjęciowa Dziwnów fotograf

20 kwietnia o godzinie 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Dziwnowie

Sylwia Trojanowska – o sobie:

Jestem szczecinianką, pasjonatką regionu Pomorza Zachodniego, gór, Italii, muzyki filmowej oraz dobrej książki.
Zawodowo spełniam się jako trener biznesu i coach ACC ICF, prowadząc zajęcia dla osób dorosłych z zakresu rozwoju osobistego i kształtowania ich umiejętności biznesowych.
Od trzech lat intensywnie rozwijam swoją pasję pisarską.
W 2014 roku premierę miały moje dwie sztuki teatralne: „4 KUTeASY” oraz „Okna”, które w brawurowy sposób zostały wystawione przez Teatr Brama w Goleniowie, Szczecinie oraz w Gorzowie Wlkp.
W 2015 roku premierę miała moja pierwsza powieść pt.: „Szkoła Latania”, wydana przez Wydawnictwa Videograf S.A. Napisana jako powieść obyczajowa, głównie dla kobiet, zyskała bardzo duże grono odbiorców. Jej pierwszy nakład został wyprzedany. Powieść zebrała doskonałe recenzje oraz znalazła się na 3 miejscu w notowaniach nowości literatury obyczajowej portalu empik.com. „Szkoła Latania” została zakupiona do ponad 200 bibliotek publicznych i szkolnych.
Moja druga powieść pt.: „Blisko chmur” (premiera 22 marca 2016r.) jest kontynuacją „Szkoły Latania”.
Trzecia powieść pt.: „Szept wiatru” zostanie wydana w II połowie roku i będzie stanowiła zamknięcie 3- częściowego cyklu, opowiadającego o Kaśce Lasce, bohaterce, która na oczach Czytelników odmieniła swoje życie w fizycznym i mentalnym zakresie.
11 maja o 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Dziwnowie

Tanyą VALKO

Tanya Valko to pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była nauczycielką w Szkole Polskiej w Libii, a następnie długoletnią asystentką ambasadorów RP. Przez ponad dwadzieścia lat mieszkała w krajach arabskich, w tym w Arabii Saudyjskiej i Indonezji.
Jest autorką bestsellerowej „Arabskiej sagi”, na którą złożyły się tomy: „Arabska żona”, „Arabska córka”, „Arabska krew” i „Arabska księżniczka”. Sukces sagi skłonił autorkę do rozpoczęcia następnego cyklu powieściowego pod zbiorczym tytułem „Azjatycka saga” („Okruchy raju”, „Miłość na Bali”). Nowa książka jest kontynuacją pierwszej serii.
„Arabska krucjata” to kolejny tom „Arabskiej sagi” Tanyi Valko, pełen mrożących krew w żyłach sytuacji, miłosnych perypetii, skrajnych uczuć, bogactwa i ubóstwa. Bohaterowie po raz kolejny dowodzą, jak łatwo znaleźć się w złym miejscu o złej porze i jak ciężko później wybrnąć z kłopotów. Jak żyją niewinni mieszkańcy krajów arabskich, wyniszczani przez własnych braci? Co czują zwykli Damasceńczycy w czasach, którymi rządzą strach i paranoja? Czy marzą o ucieczce i życiu na obczyźnie? Czy są w stanie opuścić swój dom?
Jak Dorota, Marysia i Daria odnajdą się we współczesnym świecie, opanowanym przez islamski fundamentalizm? Czy Hamid Bin Laden, wojujący z dżihadystami, będzie odpowiednim partnerem dla Marysi? Czy ich losy znów się połączą? Czy miłość może być aż tak ślepa, by kobieta wpadła w ręce groźnego terrorysty, nie zdając sobie z tego sprawy? W co tym razem wplącze się Marysia? Czy Dorota jest bezpieczna i obojętna na to, co się dzieje wokół niej? Czy młoda Daria dołączy do klubu złamanych serc rodu Salimich?
31 maja godz. 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Dziwnowie

Dorota Schrammek

– od lat publikuje opowiadania i reportaże w pismach kobiecych . Mieszka nad Bałtykiem, w Pobierowie, z trójką dzieci i mężem Maciejem. Najlepiej czuje się w domu pochłonięta obowiązkami rodzinnymi i pracą. Pisze, gdy domownicy śpią.
„ Stojąc pod tęczą” to jej debiut powieściowy, kolejne powieści:
„Horyzonty uczuć”; „ Na brzegu życia”. Akcja pierwszej powieści rozgrywa się w Szczecinie i Pobierowie, akcja drugiej powieści rozgrywa się głównie w Pobierowie, trzeciej w Gostyniu i Pobierowie. I jak na ostatnim Spotkaniu Autorskim 8 marca zdradziła nam nasza Wielka Przyjaciółka i Autorka akcja czwartej książki rozgrywa się między innymi w Dziwnowie .
Serdecznie więc zapraszamy na nasze spotkanie – pewnie zostanie przed nami odkryty „większy rąbek tajemnicy” o treści czwartej już powieści i z pewnością będzie okazja ją nabyć w promocyjnej cenie i z bezcennym autografem oczywiście.
15 czerwca o 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Dziwnowie

Serdecznie zapraszamy !!!


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *