Strona główna Skwer Przyjaźni w Dziwnowie

Skwer Przyjaźni w Dziwnowie

Kolejna ciekawa pozycja w zestawieniu atrakcje Dziwnowa to otwarty w 2018 roku Skwer przyjaźni w Dziwnowie.

Skwer Przyjaźni w Dziwnowie znajduje się w parku miejskim, przy ulicy Kochanowskiego. To unikatowe miejsce w którym zebrano symbole trzech miast partnerskich Dziwnowa.

Stalowe drzewo w parku w Dziwnowie

Dwumetrowe drzewo wykonane ze stali nierdzewnej to symbol Werneuchen – niemieckiego miasta z którym Dziwnów podpisał umowę o współpracy już w 1994 roku. Drzewo (lipa) znajduje się w herbie Werneuchen. Turyści często wrzucają do środka grosiki na szczęście.

Wagoniki z Sosnowca

Górnicze wagoniki z kopalni Kazimierz-Juliusz mają symbolizować Sosnowiec (nawiązanie współpracy w 2013 roku). Ciekawostką jest fakt, że w wagonikach nie umieszczono węgla tylko zwykłe kamienie. Ot Sosnowiec…

Motocykl żużlowy w Dziwnowie

Najbardziej spektakularny element skweru, czyli prawdziwy motocykl żużlowy Stal Gorzów, zamknięty w szklanej gablocie. To symbol Gorzowa Wielkopolskiego (podpisanie umowy o współpracy w 2015r.) przekazany przez prezesa klubu Stal Gorzów.

Wieczorny spacer po Dziwnowie

Skwer przyjaźni warto odwiedzić po zmroku, gdy wszystkie jego elementy są podświetlone. Dalej można udać się przez park miejski z oświetlonymi drzewami w stronę Alei Gwiazd Sportu.

Dziwnów atrakcje w pobliżu

Promenada Dziwów
Park miejski w Dziwnowie
Aleja Gwiazd Sportu Dziwnów
Nautica Park