Większością głosów radni klubu Razem dla Gminy Dziwnów przegłosowali usunięcie z sesji projektu Burmistrza Dziwnowa.
Na dzisiejszej sesji radni mieli głosować nad projektem uchwały złożonej przez Burmistrza Dziwnowa Łukasza Dziocha, dotyczącego możliwości wydzierżawienia części pomieszczeń w tutejszym ośrodku zdrowia, w celu zwiększenia wachlarza usług medycznych dla naszych mieszkańców.
Przed przystąpieniem do głosowania nad tym punktem głos zabrał burmistrz, który w krótkim oświadczeniu w związku z rozsiewanymi plotkami i sianiem dezinformacji, chce stanowczo podkreślić że:
- obecni lekarze dostępni w ramach NFZ nadal będą funkcjonować w naszym ośrodku zdrowia
- poszukiwania podmiotu zapewniającego lekarzy specjalistów należy rozpocząć od uzyskania zgody na długoletnią dzierżawę, aby móc zaprosić chętnych do współpracy i temu służy ta uchwała
- ta uchwała umożliwia jedynie wydzierżawienie piętra budynku i nie wskazuje komu mamy udzielić tej dzierżawy
- do umowy wprowadzimy system zabezpieczeń, by utrzymać obecny zakres usług POZ
- nie wybrano konkretnego operatora i do dzierżawy będą mogły stanąć różne podmioty
- wpływy z dzierżawy burmistrz zamierza przeznaczyć na wizyty mieszkańców
- uchwała jest niezbędna, by rozpocząć rozmowy z potencjalnymi oferentami
Radna Dorota Szwedzka złożyła wniosek formalny o wycofanie projektu uchwały. Głosami radnych klubu Razem dla Gminy Dziwnów w osobach PALUSZKIEWICZ Ernest, ŹRÓDLEWSKI Leszek, KOPEĆ Renata, SOKÓŁ Piotr, ZAREMBA Joanna, SZWEDZKA Dorota, ŁUKASIEWICZ-MIESZAŁA Sylwia i BOCIAN Maciej.
Chociaż radni RDGM zapewniają, że zamierzają wrócić do tematu, to usunięcie projektu uchwały z głosowania z pewnością obecnie, wstrzymuje podejmowanie przez burmistrza kolejnych kroków w celu rozszerzenia dostępu do lekarzy specjalistów w tutejszym ośrodku zdrowia.
Dodaj komentarz