Strona główna Przystań sezonowa w Dziwnowie

Przystań sezonowa w Dziwnowie

Przystań sezonowa w Dziwnowie leży przy ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie na wschód od przystani statków pasażerskich w Dziwnowie.

Trzeba zaznaczyć, że przystań sezonowa w Dziwnowie jest częścią Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, czyli sieci portów i marin w województwie zachodniopomorskim.

Przystań sezonowa w Dziwnowie – podstawowe informacje

Przystań sezonowa w Dziwnowie.
Wzdłuż nabrzeża chętnie spacerują turyści, podziwiając cumujące jachty i żaglówki.

Przystań może jednocześnie przyjąć około 30 małych jachtów i żaglówek. Żeglarze mają dostęp do sanitariatów, wody i prądu, więc jest to chętnie odwiedzana przystań. Dodatkowo jest tu mała scena, na której odbywają się koncerty.

Marina Dziwnów

Port Jachtowy w Dziwnowie wraz z przystanią sezonową tworzą kompleks Marina Dziwnów. Obie przystanie żeglarskie mogą pomieścić prawie 100 jachtów i łodzi. Dodatkowo żeglarze w regatach organizowanych w Dziwnowie. Inaczej mówiąc Dziwnów to prawdziwy raj dla żeglarzy.

Imprezy w Dziwnowie – Marina Dziwnów

W tym miejscu odbywa się kilka dużych imprez. Szczególnie popularny jest Festyn Rybaka Dziwnów. To właśnie wtedy , rybacy przygotowują prawie 2 tony rybnych potraw, którymi częstują turystów. Przez cały dzień trwają prezentacje technik połowowych i rybackich zwyczajów. To pierwsza z dużych imprez w Dziwnowie, która odbywa się w pierwszy weekend lipca i przyciąga do Dziwnowa setki turystów. Warto podkreślić, że wydarzenie jest bezpłatne, a kończy je spektakularny pokaz fajerwerków. Na przystani sezonowej organizuje się też Majówkę w Dziwnowie oraz lipcowy  Dzień Grecki Dziwnów.

Atrakcje w Dziwnowie w okolicy

W bezpośredniej okolicy przystani sezonowej znajdują się między innymi: przystań statków pasażerskich Dziwnów, park zdrojowy w Dziwnowie, kościół parafialny Dziwnów oraz promenada w Dziwnowie. Na przystani sezonowej wmurowano tablice pamiątkowe, upamiętniające okręty marynarki wojennej, które nosiły nazwy polskich miast.

Jak dojechać do przystani

Przystań leży wzdłuż DW 102 (ul. Wybrzeże Kościuszkowskie), dlatego dojazd jest banalnie prosty, a dodatkowo wzdłuż przystani jest dużo bezpłatnych miejsc parkingowych.