Muszla koncertowa w Dziwnowie

Dziwnów będzie miał w końcu miejsce na imprezy kulturalno-rozrywkowe. W parku miejskim, między ulicami Kochanowskiego i Parkową powstaje muszla koncertowa w Dziwnowie.

W 2018 roku zrewitalizowano park miejski w Dziwnowie przy plaży, na odcinku Reymonta – Kochanowskiego. Przy okazji powstał skwer przyjaźni. Teraz czas na wschodnią część parku, w której powstanie amfiteatr w Dziwnowie. Inwestycja zakończy się do końca roku.

Muszla koncertowa w Dziwnowie

Muszla koncertowa w Dziwnowie na starej fotografii z przełomu XIX i XXw.
Muszla koncertowa w Dziwnowie za czasów niemieckiego kurortu.

Pierwsza muszla koncertowa w Dziwnowie powstała jeszcze za czasów niemieckiego uzdrowiska. Była to konstrukcja drewniana i dużo mniejsza od planowanej. Czasami można ją zobaczyć na starych widokówkach. Co ciekawe, obecna budowla powstaje w pobliżu tej historycznej.

W latach 90-tych XXw. w parku wybudowano kiczowaty statek, który miał pełnić rolę sceny. Ostatecznie, po kilku latach, konstrukcja spłonęła, a urzędnicy nie ukrywali radości z tego faktu, na łamach gazet.

Amfiteatr w Dziwnowie

W Dziwnowie od dawna brakuje amfiteatru, ale do tej pory wszystkie próby budowy obiektu, który mógłby pełnić jego rolę były mizerne. Wraz z budową przystani sezonowej w Dziwnowie zaplanowano małą scenę, ale miejsce okazało się niewypałem.

Koncerty w Dziwnowie 

W Dziwnowie odbywa się wiele imprez rozrywkowych i koncertów, ale zwykle artyści występują na wypożyczonej scenie, na boisku szkolnym. Teraz to się zmieni. W budynku, oprócz sceny znajdują się szatnie, toalety i pomieszczenia techniczne.