Strona główna Majówka nad morzem 2023

Majówka nad morzem 2023

Dziwnów Majówka 2023

Zobacz jakie atrakcje w Dziwnowie przygotowano oraz szczegółowy program imprez i wydarzeń. Jednym słowem Dziwnów Majówka 2021!

W tym roku długi weekend nad morzem potrwa 3 dni. Po pierwsze Dziwnów majówka 2021 rozpocznie się już w piątek 30 kwietnia i potrwa do poniedziałku 3 maja. Po drugie, osoby pracujące zdalnie mogą nad morzem pozostać dłużej. Dodatkowo możecie spędzić w Dziwnowie inne majowe weekendy.

Majówka Dziwnów oficjalne uroczystości.
Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbywają się w Dziwnowie i Dziwnówku.

Duże zainteresowanie noclegami w maju nad morzem

Właściciele noclegów nad morzem informują o dużym zainteresowaniu majówką w Dziwnowie. Rezerwacje przyjmujemy już od marca, a majówka zapowiada się bardzo dobrze – mówi właściciel jednego z pensjonatów. W tym roku największym zainteresowaniem cieszą się noclegi:

Dziwnów Majówka

Majówka Dziwnów

Majówka Dziwnów 2023 program

W ubiegłym roku wydarzenia towarzyszące majówce w Dziwnowie zostały odwołane, a oficjalne wydarzenia zostały ograniczone do minimum. Jak to będzie wyglądało w tym roku? W tej chwili nie ma jeszcze konkretnych decyzji. Innymi słowy, nie wiadomo jeszcze, czy imprezy będą mogły się odbyć. Jeżeli pojawią się informacje, dotyczące programu wydarzeń, niezwłocznie je tutaj opublikujemy.

Możesz również dopisać się do naszej listy mailowej, a my powiadomimy Cię o aktualizacji programu majówki oraz ważnych wiadomościach z Dziwnowa.

Majówka nad morzem – atrakcje w Dziwnowie

Niezależnie od tego, czy i jakie imprezy odbędą się w Dziwnowie w majówkę, to jest u nas wiele ciekawych miejsc i atrakcji. Poniżej kilka ciekawych propozycji.

Plaża w Dziwnowie

Dziwnowska plaża z pewnością jest największym magnesem, przyciągającym do Dziwnowa tysiące turystów każdego roku. Szeroka plaża z mącznym białym piaskiem to zasługa człowieka. Najważniejsze, że piasek pochodzi z dna Bałtyku i co kilka lat sztucznie zasila się nim plażę.

Promenada w Dziwnowie

Spacer dziwnowską promenadą, to świetny pomysł o każdej porze roku. Podzielona na 3 sektory promenada, ma prawie 3 kilometry długości. Dodatkowo każdy odcinek ma inny charakter.

Park w Dziwnowie

Park w Dziwnowie został przebudowany i w sezonie 2021 będzie rozciągał się wzdłuż wydmy, między ulicami Reymonta i Parkową. Dodatkowo w parku znalazły się efektowne altany, skwer przyjaźni, plac koncertowy, pomnik grecki, i ścieżka dla gokartów.

Morskie Centrum Nauki

Wycieczkę po parku można zakończyć w MCN Nautica Park, przy ulicy Parkowej (wschodnia granica parku). Dodatkowo w trakcie zwiedzania z przewodnikiem poznacie historię Dziwnowa i regionu oraz ciekawostki związane z morzem.

Most Dziwnów

Most zwodzony w Dziwnowie to najbardziej charakterystyczna konstrukcja w okolicy. Kilkunastotonowa konstrukcja podnosi się, by umożliwić przepłynięcie statków. Jednocześnie możecie podziwiać otwarty most z lądu lub z pokłady statku wycieczkowego.

Falochron w Dziwnowie

Betonowe falochrony w Dziwnowie oprócz swojej funkcji zabezpieczającej wejście do portu, są popularnym miejscem spacerów. To okazja, żeby zobaczyć panoramę Dziwnowa od strony morza.

Marina Dziwnów

Odwiedzić możecie port jachtowy lub przystań żeglarską. W maju pierwsze jachty i łodzie powinny już być na wodzie. Czy jest coś piękniejszego od spaceru pośród łopoczących żagli?

Więcej atrakcji i ciekawych miejsc znajdziesz klikając w poniższy link

Majówka w Dziwnowie podsumowanie

Podsumowując, prawdopodobnie dopiero w drugiej połowie kwietnia zapadną wiążące decyzje. Jednocześnie wszystko zależy od sytuacji w kraju i ewentualnych ograniczeń. Dodatkowo możliwe, są zmiany w ostatniej chwili. Dlatego lepiej planować majowy weekend w Dziwnowie bardzo elastycznie. Poza tym w Dziwnowie i okolicy jest co robić. Jak widać, można spędzać czas bezpiecznie i z dala od dużych skupisk ludności.

Na koniec jeszcze zachęcamy do dopisania się do naszej listy mailingowej, by otrzymywać ważne informacje z Dziwnowa. Niestety, obserwując nas na facebooku nie otrzymujesz wszystkich powiadomień.