Łukęcin

[tdc_zone type=”tdc_content”][vc_row][vc_column tdc_css=”eyJhbGwiOnsiZGlzcGxheSI6IiJ9fQ==”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][td_block_text_with_title]

Łukęcin to urokliwa nadmorska miejscowość położona między znanymi miejscowościami Dziwnówek i Pobierowo. Jest najmniejszą miejscowością w gminie Dziwnów. Mimo to Łukęcin ma liczne grono stałych gości, którzy cenią sobie spokój, otoczenie natury i piękną plażę. Poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne informacje o Łukęcinie: atrakcje, noclegi Łukęcin, informacje, imprezy 2023 i inne ciekawostki.

[/td_block_text_with_title][td_block_title title_tag=”h1″ custom_title=”Łukęcin atrakcje noclegi informacje” block_template_id=””][td_block_big_grid tag_slug=”Łukęcin”][td_block_text_with_title]

Czy warto  wybrać Łukęcin na wypoczynek nad morzem?

To częste pytanie na forum, jednak odpowiedź na nie jest jednoznaczna, ponieważ wszystko zależy od tego, czego oczekujemy. Łukęcin jest małą miejscowością, pomiędzy Dziwnówkiem i Pobierowem, dlatego ciężko sobie wyobrazić lepszą lokalizację. Z jednej strony przebywacie w spokojnej miejscowości, która jest pełna zieleni, ma piękną dziką plażę i nie ma tutaj głośnych nocnych lokali. Z drugiej strony, jeżeli zapragniecie trochę więcej atrakcji, to zawsze możecie pójść do Dziwnówka lub Pobierowa. Czyż nie brzmi to wspaniale? Dodatkowo za noclegi w Łukęcinie zapłacicie ułamek tego, co w Dziwnówku czy Pobierowie.

[/td_block_text_with_title][td_block_title title_tag=”h2″ custom_title=”Łukęcin atrakcje turystyczne 2023″][td_block_big_grid_6 post_ids=”24543, 37145″ installed_post_types=”page”][td_block_text_with_title]

Łukęcin noclegi to nie tylko domki w Łukęcinie

Noclegi Łukęcin kojarzą się przede wszystkim z domkami i dużymi ośrodkami jak Blue Mare, Wielki Błękit, czy Wrzos. Jednak baza noclegowa jest dużo większa. Znajdziecie tutaj apartamenty w Łukęcinie przy ulicy Bursztynowej, Spacerowej i Morskiej. Chociaż noclegi w Łukęcinie przy ulicy Morskiej w większości znajdują się w południowej części miejscowości, więc są bardziej oddalone od morza. Jeżeli szukacie noclegów w Łukęcinie, to poniżej przedstawiamy kilka najciekawszych propozycji.

[/td_block_text_with_title][td_block_image_box custom_title=”Łukęcin noclegi. Sprawdzone i polecane noclegi w Łukęcinie” title_tag=”h3″ image_title_item0=”Dom Gościnny u Rekina” media_size_image_height=”230″ media_size_image_width=”408″ image_item0=”37207″ custom_url_item0=”https://www.urekina.com” image_title_item1=”OW Wielki Błękit” image_item1=”37208″ image_item2=”37209″ image_title_item2=”Zobacz wszystkie” open_in_new_window_item0=”yes”][td_block_text_with_title custom_title=”Łukęcin informacje, czyli pytania i odpowiedzi”]

Gdzie leży Łukęcin?
Łukęcin położony jest nad Morzem Bałtyckim w województwie zachodniopomorskim, powiecie kamieńskim, w gminie Dziwnów. Miejscowość sąsiaduje z nadmorskimi kurortami: Dziwnówek (od zachodu) i Pobierowo (od strony wschodniej).

Łukęcin jak dojechać?
Z głębi kraju do Łukęcina najlepiej dojechać trasą S3 w stronę Świnoujścia, w miejscowości Parłówko należy zjechać na Kamień Pomorski. Gdy miniecie to miasto, kierujcie się na Dziwnów – Dziwnówek. W Dziwnówku na rondzie należy skręcić w prawo i po kilku kilometrach dojedziecie do Łukęcina. To najprostsza droga do Łukęcina.

Łukęcin, gdzie zjeść?
W Łukęcinie jest kilka lokali gastronomicznych. Większość z nich znajduje się przy ulicy Bursztynowej. Popularna Restauracja “Bez Nazwy”, Pizzeria “Piramida”, czy kawiarnia “U Kasi” to najpopularniejsze lokale gastronomiczne w Łukęcinie. Przy głównym skrzyżowaniu jest też smażalnia “Rybka”.

Łukęcin jaki kod pocztowy?
W Łukęcinie nie ma Urzędu Poczty Polskiej, a sama miejscowość również nie ma swojego kodu pocztowego. Dlatego adresując korespondencję do Łukęcina, należy wpisać 72-400 Kamień Pomorski, a przy adresie dopisać Łukęcin.

Łukęcin co zobaczyć?
Wśród największych atrakcji Łukęcina należy wymienić:
– plażę z wysokim klifem
– platformę widokową przy zejściu z ul. Bajkowej
– klasztor Paulinów
– pozostałości po umocnieniach militarnych w lesie
– ścieżki rowerowe

Ile Łukęcin liczy mieszkańców?
Według danych z 2022 roku w Łukęcinie jest zameldowanych dokładnie 145 mieszkańców. Jednak stałych mieszkańców jest poniżej 80 osób. Różnica wynika z sezonowego charakteru miejscowości. W okresie letnim Łukęcin dysponuje ponad tysiącem miejsc noclegowych.

Łukęcin, ile kilometrów do Pobierowa?
Z Łukęcina do Pobierowa jest około 1 750 metrów, czyli niecałe 2 km przez las. Odległość drogą wojewódzką to już 3,5 km. Ciekawe, że między Łukęcinem a Pobierowem znajduje się 3-kilometrowy DOL (drogowy odcinek lotniskowy).

Łukęcin, czy warto wybrać się na urlop?
Wiele osób zastanawia się Łukęcin, czy warto. Łukęcin  zadowoli osoby, które szukają spokoju i odpoczynku. Chętnie wybierają go rónież rodziny z dziećmi oraz seniorzy. Nie wydacie tutaj dużych pieniędzy

Łukęcin ile do morza?
Miejscowość jest oddzielona od plaży kilkusetmetrowym pasem lasu ochronnego. Trzeba pamiętać, że centrum miejscowości (rondo) jest dokładnie 670 metrów do morza.

Ciekawe miejsca w Łukęcinie?
Najciekawsze miejsca w Łukęcinie:
– centrum rozrywkowo-usługowe miejscowości
– plaża w Łukęcinie
– szlak rowerowy Dziwnówek – Pobierowo
– plac zabaw przy ul. Bajkowej
– siłownia zewnętrzna przy ul. Spacerowej

[/td_block_text_with_title][td_block_text_with_title]

W lesie między Łukęcinem i Pobierowem powstaje największy hotel w Polsce, którego budowę rozpoczęła sieć Gołębiewski. Niestety otwarcie hotelu jest opóźnione o kilka lat i ciągle nie wiadomo, kiedy ten hotel-miasto otworzy swoje podwoje. Hotel Gołębiewski Pobierowo położony jest około 900 m od naszej miejscowości. Gdy przyjedziecie do Łukęcina warto pomyśleć o pamiątce, jaką może być profesjonalna fotograficzna sesja na plaży. To bardzo popularny sposób na zatrzymanie szczęśliwych chwil w pięknych ujęciach. Plaża w Łukęcinie często jest miejscem sesji fotograficznych ze względu na fotogeniczne urwiska tutejszych klifów.

Największym wydarzeniem w roku jest Nadmorski Jarmark Bożonarodzeniowy w Łukęcinie. W ostatni weekend przed Wigilią przez dwa dni miejscowość zamienia się w świąteczną wioskę. Organizatorem jest tutejsze Koło Gospodyń Wiejskich, które przez cały rok organizuje wiele ciekawych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych.

[/td_block_text_with_title][/vc_column][/vc_row][/tdc_zone]