Strona główna Łukęcin

Łukęcin

Łukęcin – urokliwa nadmorska miejscowość położona w wąskim pasie przymorskiego iglastego lasu. Jest najmniejszą miejscowością w gminie Dziwnów i leży między Dziwnówkiem, a Pobierowem.

Łukęcin miejscowość nad morzem

Droga na plażę w Łukęcnie
Malownicze, widoki w Łukęcinie można spotkać na każdym kroku. Zejście na plażę przy ośrodku Wielki Błękit w Łukęcinie

Mały Łukęcin znany jest z organizowania namiotowych obozów harcerskich. Atrakcjami miejscowości są oczywiście plaża, morze oraz lasy. Klifowy brzeg morza i bliskość przyrody tworzą niepowtarzalny klimat Łukęcina. Znajduje się tu filia uzdrowiska z Kamienia Pomorskiego, w której prowadzi się leczenie chorób dróg oddechowych i układu krążenia. Dodatkowo jest to doskonały teren dla osób szukających spokojnego miejsca do wypoczynku. Miejscowość dysponuje kilkoma dużymi ośrodkami wypoczynkowymi, polami kempingowymi i namiotowymi. Spokojna, cicha atmosfera malutkiego Łukęcina jest doskonałym wyborem dla wczasowiczów, którzy pragną uciec od zgiełku, imprez i „nocnego życia”. Często goszczą tu zakochane pary i rodziny szukające ucieczki od codziennego zgiełku.

Łukęcin atrakcje i ciekawe miejsca 

Dużą zaletą Łukęcina jest spokój i cisza. Wielu turystów przyjeżdża tu odetchnąć od zatłoczonych nadmorskich miejscowości. W otoczeniu przyrody można naprawdę odpocząć, ale to wcale nie znaczy, że jest nudno, bo jest co robić. Jak wspomniałem wyżej, największymi atutami Łukęcina są warunki przyrodnicze. Łukęcin otaczają bujne lasy, pełne ciekawej roślinności. Malowniczy klif robi wrażenie i nadaje pewnego romantyzmu tej okolicy. Jeżeli do tego dodamy tajemnice okolicznych lasów, to mamy gotowy przepis na wypoczynek z domieszką zwiedzania. Taki właśnie jest Łukęcin.

Plaża w Łukęcinie
Łukęcin ma wspaniałą, szeroką plażę, na której nie ma tłumów turystów i morza parawanów.

Łukęcin z dzieckiem

Osada Łukęcin jest bardzo popularny wśród rodzin z dziećmi, jednak mała miejscowość gwarantuje spokój, dużo większy niż na przykład sąsiednie Pobierowo. Względnie mała ilość punktów handlowych pozytywnie wpływa na portfele rodziców, podobnie dzieciom pozwala na odpoczynek w rodzinnym gronie – kolejne zabawki nie odciągają ich uwagi. Atrakcje dla dzieci w Łukęcinie nie ograniczają się również do plażowania, bo jest tu fajny plac zabaw, obozy harcerzy i leśne szlaki piesze i rowerowe.

Tajemnice w lesie

Ścieżki rowerowe Łukęcin, Pobierowo,Dzwnówek.
Wycieczki rowerowe po okolicznych lasach to dobry sposób na aktywny wypoczynek, więc łączycie przyjemne z pożytecznym.

W okolicznych lasach nie brakuje ciekawych miejsc. Warto odwiedzić pozostałości po nieistniejącej osadzie Wapno oraz stanowisko wykopalisk jurajskich. Jednocześnie chłopców zainteresują, zapewne bunkry ukryte w klifie, a dorosłych dom należący dawniej do Ewy Braun (Pobierowo). Spacerując po lesie o świcie można się natknąć na poszukiwaczy skarbów, którzy z wykrywaczami metalu penetrują las.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj