Łukęcin atrakcje dla dzieci

Łukęcin i atrakcje dla dzieci w okolicy to duży wybór ze zróżnicowanej palety atrakcji turystycznych

Czy Łukęcin jest dobry dla rodzin z dziećmi?

Łukęcin często wybierają rodziny z dziećmi, które chcą spędzić wspólnie wakacje nad morzem. Dlaczego? Powodów jest co najmniej kilka, ale jednym z najważniejszych jest spokój, który tutaj panuje. Idąc na plażę nie musicie przejść przez szpaler straganów z chińskimi pamiątkami, automatami i sklepami. Zamiast tego macie spacer leśną drogą, wśród chronionej, nadmorskiej roślinności. To odbija się pozytywnie na portfelach rodziców oraz sprawia, że możecie skupić się na wspólnym spędzaniu czasu w otoczeniu przyrody. Oczywiście, gdy tylko zapragniecie, możecie wybrać się do bardziej komercyjnych miejscowości, jak Pobierowo, Dziwnówek, czy Dziwnów.

Łukęcin, co robić z dzieckiem nad morzem?

Pobyt z dzieckiem nad morzem wymaga od rodziców trochę kreatywności, by zaproponować dziecku ciekawe spędzanie czasu. Jednak, gdy zaproponujecie dzieciom konkretne rozrywki, możecie liczyć na spokój wśród szumu morza. Wszystko zależy od kreatywności rodziców. Poniżej podpowiadamy, co robić z dzieckiem na plaży.

Kopanie dziury w piasku, to chyba najbardziej popularna zabawa na plaży.

Budowanie zamków z piasku wręcz to absolutny punkt obowiązkowy pobytu na plaży.

Plażowe gry wymagają zwykle więcej zainteresowania ze strony rodziców, ale to świetna zabawa.

Poszukiwanie skarbów to atrakcja dla dzieci, która wymaga od rodziców przygotowania mapy, skarbu i wskazówek dla małych poszukiwaczy.

Poszukiwanie bursztynów na plaży oraz kamyczków i szkiełek może na dłuższy czas zająć dzieci, a na dodatek mogą w ten sposób zebrać pamiątki z wakacji, które będą unikatowe i tylko ich.

Atrakcje dla dzieci w Łukęcinie

Co robić w Łukęcinie z dzieckiem? To pytanie często pojawia się wśród osób planujących urlop nad morzem, dlatego chętnie na nie odpowiemy i przedstawimy najpopularniejsze atrakcje dla dzieci Łukęcin 2023.

  1. Plac zabaw w Łukęcinie znajduje się przy ulicy Bajkowej. Wyposażony jest w atestowane urządzenia do zabawy, ławeczki, a wokół posadzono wiele ciekawych roślin. Plac jest położony w centralnej części miejscowości, więc możecie go odwiedzać kilka razy dziennie, jak robi to większość rodzin.
  2. Skwer Słoneczny przy skrzyżowaniu ulic Słonecznej i Morskiej. Zielony skwer otoczony jest punktami gastronomicznymi i handlowymi, więc trzymajcie się za portfele.
  3. Spacer do Pobierowa to pomysł dla starszych dzieci. Podążając leśną drogą będziecie mijać największy hotel w Polsce. Po drodze możecie nazbierać szyszek lub poszukać różnych owadów, a nawet tropów leśnych zwierząt.
  4. Spacer do Dziwnówka, który jest położony nieco dalej od Łukęcina, niż Pobierowo. W lesie napotkacie na pozostałości militarnych umocnień wybrzeża, a nawet pozostałości opuszczonej wsi Wapno, która dzisiaj nie istnieje, a pozostały po niej tylko fragmenty fundamentów.
  5. Wykopaliska skamieniałości z okresu kredy w lesie pomiędzy Łukęcinem i Dziwnówkiem. Spacerując w kierunku Dziwnówka na szlaku natkniecie się na głębokie doły, pełne skamieniałości. Jeżeli Wasze dzieci interesują się dinozaurami, to koniecznie odwiedźcie to miejsce.
  6. Zabawa w basenie z kolorowymi kulkami, przy ulicy Słonecznej. Można tutaj zostawić dziecko na kilka godzin.
  7. Udział w imprezach organizowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Łukęcinie, które przez cały rok organizuje różnorodne imprezy, warsztaty i spotkania, m.in. Festiwal Kolorów, Nadmorska Ekowioska, Festiwal Latawców.
  8. Obserwowanie plaży i morza z wysokich klifów w Łukęcinie i to nie tylko o zachodzie słońca.

Atrakcje dla dzieci Łukęcin i okolica

Łukęcin co robić w deszczu

Co robić na plaży z dzieckiem

Ponad 25 pomysłów na zabawę z dzieckiem na plaży, które nie wymagają wielu przygotowań, a gwarantują świetną zabawę.

Dziwnów atrakcje turystyczne 2023

Atrakcje w Dziwnowie, czyli największa lista ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. Opisaliśmy te znane i mniej znane.

Łukęcin atrakcje dla dzieci i dorosłych

Łukęcin atrakcje 2023

Lista najciekawszych atrakcji turystycznych w Łukęcinie. Czy warto przyjechać do Łukęcina i co tam robić.