Strona główna Festyn Komandosa Dziwnów 2022

Festyn Komandosa Dziwnów 2022

Festyn Komandosa Dziwnów 2022

Dni Komandosa Dziwnów
Sprzęt i uzbrojenie komandosów budzi duże zainteresowanie w Dziwnowie.

Od kilku lat w Dziwnowie odbywa się Festyn Komandosa, który obok imprez takich jak Festiwal Gwiazd Sportu, czy Festyn Rybaka Dziwnów jest jedną z ciekawszych propozycji w kalendarzu imprez Gminy Dziwnów. Dlaczego Dziwnów jest miejscem imprezy? To właśnie w Dziwnowie stacjonowała tajna spec jednostka Ludowego Wojska Polskiego. Z jej doświadczeń i kadr korzystano przy tworzeniu takich jednostek jak Grom, Formoza, czy JWK. Przez kilka sierpniowych dni komandosów w Dziwnowie nie brakuje.

Morskie Centrum Nauki Szczecin

W tym roku odbędzie się 10. edycja imprezy, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez militarnych na terenie naszego kraju. W dniach 27-29.08.2021 do Dziwnowa przyjadą komandosi, weterani oraz grupy rekonstrukcyjne. Wśród zapowiadanych atrakcji są między innymi skoki spadochronowe, pokazy i wystawy oraz spotkania z byłymi i obecnymi komandosami. Byli żołnierze 1. Batalionu Szturmowego odwiedzają koszary w których na przełomie lat 70 i 80-tych stacjonowała ich jednostka.

Przyjeżdżają zarówno czynni żołnierze oraz emerytowani wychowankowie dziwnowskiej jednostki, jednak Festyn Komandosa w Dziwnowie to również okazja do obejrzenia pokazów grup rekonstrukcyjnych.

Festyn Komandosów w Dziwnowie
Piknik komandosa to nieodłączna część Festynu Komandosa Dziwnów. Okazja do obejrzenia sprzętu i uzbrojenia polskiej armii.

Program XI Festynu Komandosa Dziwnów 2022

Nie otrzymaliśmy jeszcze program imprezy pn. 10. Festyn Komandosa Dziwnów 2021 od organizatora. Poniższy pochodzi z internetu, dlatego nie odpowiadamy za błędy w programie.

Festyn Komandosa zdjęcia
Jarmark militarny na Festynie Komandosa to okazja żeby zobaczyć umundurowanie i wyposażenie wielu jednostek specjalnych.

Piknik Komandosa Dziwnów

W trakcie jarmarku militarnego w Dziwnowie można obejrzeć, a nawet przymierzyć elementy wyposażenia wojskowego. W punktach handlowych możecie kupić różne elementy mundurów, gadżety militarne i związane z wojskowością. Piknik odbywa się w parku przy ulicy Sienkiewicza w Dziwnowie.

Program dni komandosa
Komandosi skaczą ze śmigłowca do wody. Widowiskowe pokazy, jednak bardzo ryzykowne, dlatego skaczą najwyższej klasy komandosi.

Skoki spadochronowe Dziwnów

Skoki spadochronowe do wody są najbardziej spektakularnym punktem programu festynu, kiedy komandosi skaczą ze śmigłowca do wód Cieśniny Dziwnej. Widowisko można obserwować z nabrzeża w okolicach stacji paliw w Dziwnowie.

Wybierasz się na Festyn Komandosa Dziwnów 2021?
Jeżeli chcesz przyjechać do Dziwnowa na Festyn Komandosa 2021, to poniższe informacje mogą Cię zainteresować.

Zdjęcia Festynu Komandosa w Dziwnowie

Dziwnów Festyn Komandosa 2021
W organizacji festynu biorą udział byli komandosi jednostki w Dziwnowie, ale nie tylko, ponieważ w zabezpieczeniu bierze udział Marynarka Wojenna.
Piknik Komandosa Dziwnów 2021
Pokazy grup rekonstrukcyjnych podczas Festynu Komandosa w Dziwnowie . W związku z tym można zobaczyć wojska umundurowanie wojsk różnych krajów.
Skoki spadochronowe w programie festynu
Skoczków z wody wyciągają żołnierze, a wszystko na oczach tłumu turystów.

Zdjęcia z Festynu Komandosa Dziwnów 2022

Tegoroczny Festyn Komandosa w Dziwnowie odbył się w wyjątkowo sprzyjających warunkach meteorologicznych. Pogoda dopisała, a tym samym organizatorzy nie mogą narzekać na frekwencję.

Zdjęcia z Festynu Komandosa - koncert dudziarzy w Dziwnowie.
Koncerty dudziarzy to stały element festynu.
Wystawa pojazdów wojskowych
Atrakcje dla dzieci to przede wszystkim pokazy sprzętu wojskowego.
5 generałów przyjechało do Dziwnowa na Festyn Komandosa
Spotkanie generałów wojsk specjalnych w Dziwnowie. Jak widać w Dziwnowie pojawia się elita wojsk specjalnych.
Pamiątkowe zdjęcie z Festynu Komandosa w Dziwnowie.
Na stoiskach jednostek specjalnych można zobaczyć prawdziwą broń, którą na co dzień wykorzystują komandosi.
Zawody wojskowe w Dziwnowie
Zawody sprawnościowe w Dziwnowie są częścią festynu, jednak raczej jako tło i imprezy towarzyszące.
Dzień Komandosa w Dziwnowie
Najnowocześniejszy sprzęt wojskowy jest prezentowany w trakcie dni komandosa.
Dzieci i dorośli oglądają sprzęt wojskowy.
Wojskowe pojazdy budzą zainteresowanie wśród dzieci i dorosłych. Dodatkowo to okazja na fajne zdjęcie z wakacji.