Strona główna Morze Energa Sailing Cup – Puchar Dziwnowa

Energa Sailing Cup – Puchar Dziwnowa [zdjęcia]

Kolejny przystanek cyklu regat ENERGA Sailing Cup dla zawodników klasy Optimist przechodzi do historii. Rangę regat podnosił fakt iż była to dla zawodników jednocześnie ostatnia eliminacja do Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata, które odbędą się z nie gdzie indziej, a właśnie w Dziwnowie, na przełomie sierpnia i września.
[ad id=”12240″]
Na starcie spotkało się ostatecznie blisko 200. zawodniczek i zawodników z 14. narodowości, co znacznie podniosło poziom rywalizacji sportowej oraz samą atrakcyjność imprezy.

Skład komisja regatowej był jednakowy z tym, zaplanowanym na regaty Mistrzostw Świata, stąd również dla komisji była to niepowtarzalna szansa na drodze do przygotowań najważniejszych regat klasy Optimist w roku bieżącym.

Organizator imprezy – Polskie Stowarzyszenie Klasy Optimist stanęło na wysokości zadania i do dwóch udanych regat z cyklu Energa Sailing Cup, udało się dołożyć kolejną, trzecią już bardzo udaną imprezę dla grupy A w klasie Optimist.

Zawodniczki i zawodnicy zostali odpowiednio wyróżnieni, a pierwsza szóstka dziewcząt i chłopców otrzymała przy tym cennie nagrody. Wszyscy uczestnicy, mogli cieszyć się dobrą atmosferą i należytą opieką organizatorów.

Na zakończenie regat zostały również wręczone specjalne nagrody 70-lecia Żeglarstwa Polskiego na Pomorzu Zachodnim dla zasłużonych działaczy, trenerów i zawodników oraz dwie statuetki dla najlepszej zawodniczki oraz najlepszego zawodnika regat.

Po trzech dniach zaciętej rywalizacji, pierwsza dziesiątka w klasyfikacji generalnej regat wygląda następująco:
1 Verderber Rok (SLO)
2 Wallenberg Max (SUI)
3 Szmit Filip (POL)
4 Mohr Roko (GER)
5 Müller Valentin (GER)
6 Vasiliy Andreev (RUS)
7 Baudet Félix (SUI)
8 Jeney Máté (HUN)
9 Semelbauer Klemen (SLO)
10 De Jonghe Arthur (HUN)

Najlepsze dziewczęta:
1 Heathcote Vita (GBR)

2 Bornemann Deike (GER)

3 Offergeld My Hoa Marie (GER)

4 Mariani Solène (SUI)

5 Lind Charlotte (GER)

6 Januszewska Anna (POL)

7 Schuberth Laura (GER)

8 Steigman Yael (ISR)

9 Mellers Julia (GBR)

10 Liksanova Victoria (RUS)

Poprzedni artykułPomóż złapać złodzieja
Następny artykułUpalny długi weekend nad morzem
Portal informacyjny Dziwnow.net to pierwszy portal nadmorskiego Dziwnowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj