Dziwnówek

Dziwnówek to miejscowość turystyczna,  położona na zachód od Dziwnowa. Szczególnie popularna wśród turystów ze Szczecina i okolic. Dlaczego? Prawdopodobną przyczyną jest to, że jest to pierwsza nadmorska miejscowość jadąc nad morze od Kamienia Pomorskiego.

Ulica Kamieńska w Dziwnówku.
Główna ulica w Dziwnówku – Kamieńska. Tutaj skupia się życie rozrywkowe Dziwnówka.

Położenie Dziwnówka

Dziwnówek jest bardzo fajnie położony, nad samym morzem, między Dziwnowem i miejscowością Łukęcin. Od południowego zachodu granicę miejscowości wyznaczają wody Zatoki Wrzosowskiej – fragmentu Zalewu Kamieńskiego, a od północy plaże Morza Bałtyckiego. Główną ulicą jest ulica Kamieńska, która prowadzi do wejścia na plażę.

Dziwnówek atrakcje turystyczne

Dziwnówek plaża
Kąpielisko Dziwnówek, prawie jak w słonecznym patrolu.

Atrakcje w Dziwnówku

Plaża w Dziwnówku – plaża jest szeroka i pokryta drobnym, białym piaskiem. Główne wejścia na plażę znajdują się przy ulicy Kamieńskiej i 1-go Maja (zjazd techniczny dla wózków). W okresie wakacyjnym działa to kąpielisko morskie strzeżone codziennie w godzinach 10-17.

Zegar słoneczny w Dziwnówku – kilkumetrowy zegar słoneczny wykonano ze stali nierdzewnej ustawiono przy końcu ulicy Kamieńskiej. Dodatkowo, co istotne, zegar prawidłowo wskazuje czas.

Fontanna w Dziwnówku – obok wspomnianego zegara znajduje się duża fontanna. Strumienie wody strzelają w powietrze z chodnika. Dodatkowo po zmroku woda jest podświetlona.

Szkoła windsurfingu w Dziwnówku – za kościołem znajduje się szkoła sportów wodnych: wind  surfingu i kite surfingu. Jednocześnie można wypożyczyć kajak lub rower wodny i popływać po spokojnych wodach Zatoki Wrzosowskiej.

Noclegi w Dziwnówku

Dziwnówek jest znany z campingów, które od wielu lat zajmują pierwsze miejsca w rankingu Mister Camping. Apartamenty Dziwnówek zwykle wynajmuje się w kilkunastopiętrowych wieżowcach. W Dziwnówku jest też ośrodek “Jantar”. Kwatery prywatne oferowane przez pnsjonaty i domy gościnne w Dziwnówku są w zróżnicowanym standardzie i na każdą kieszeń.

Dziwnówek mapa

Opis miejscowości Dziwnówek

Dziwnówek leży u nasady Mierzei Dziwnowskiej, pomiędzy Morzem Bałtyckim, a Zatoką Wrzosowską (północna część Zalewu Kamieńskiego), leżąca na wschód od Dziwnowa.
Największą atrakcją Dziwnówka są czyste wody Bałtyku oraz szeroka, piaszczysta plaża. Wczasowicze chętnie przyjeżdżają tu zażywać słonecznych kąpieli. Kąpielisko położone wśród sosnowych lasów ma także status uzdrowiska. W sanatorium leczy się dzieci ze schorzeniami układu oddechowego. Występują tu także pokłady wód chlorkowo-sodowych o dużej mineralizacji.

Charakterystycznym dla Dziwnówka obiektem jest niewielka latarnia, która stanowi sklep z pamiątkami, usytuowana przy skrzyżowaniu głównych ulic: Wolności i Kamieńskiej. Dziwnówek ma do zaoferowania zróżnicowaną ofertę noclegową. Turyści mogą wypoczywać w luksusowych apartamentach, ośrodkach wczasowych, polach namiotowych lub kempingach. Te ostatnie cieszą się uznaniem w całej Polsce. Między innymi niemal corocznie nagradzane w ogólnopolskich rankingach „Mister Kemping”.
Na gości Dziwnówka czekają restauracje z wyszukanymi daniami typu łosoś w migdałach, mini bary serwujące pizzę, bigos, ryby wędzone, lub bary z domowymi obiadami, czyli np. pierogami czy gołąbkami. Również i w Dziwnówku miłośnicy sportów wodnych mogą poczuć się usatysfakcjonowani – oprócz doskonałych warunków do ich uprawiania jest tu także wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Dziwnówek, jak dojechać

Dziwnówek ma również spore znaczenie komunikacyjne, gdyż łączą się tu dwie drogi wojewódzkie, które są niezmiernie ważne dla podróży nad morze: droga nr 102 z Międzyzdrojów do Kamienia Pomorskiego i biegnąca ze wschodu wzdłuż wybrzeża droga nr 103. Można dojechać tu prywatnym samochodem, skorzystać z linii PKS lub prywatnych firm transportowych. Autobusy dojeżdżają do samego centrum Dziwnówka na ulicę Kamieńską. Kursują m.in. do Kamienia Pomorskiego, Szczecina, Kołobrzegu, Koszalina, Międzyzdrojów, Świnoujścia, Wolina.

Podsumowując, Dziwnówek ma wiele atutów. Po pierwsze mały Dziwnówek jest bardzo zadbaną miejscowością. Po drugie możecie korzystać z wód Morza Bałtyckiego i Zatoki Wrzosowskiej. Dodatkowo funkcjonuje tutaj wiele apartamentów na wynajem. Z drugiej strony konkurencja wymusiła obniżenie cen.