Strona główna Miasto Dziwnów

Miasto Dziwnów

Dziwnów położony jest na Mierzei Dziwnowskiej, między Morzem Bałtyckim, a rzeką Dziwną.
Mierzeja Dziwnowska oddziela od wód Bałtyku północną część Zalewu Kamieńskiego tzw. Zatokę Wrzosowską. Północny brzeg mierzei to piękna i szeroka plaża. Wąska mierzeja jest stale umacniana przed przerwaniem wskutek silnych sztormów, zwłaszcza wiosennych i jesiennych. Dziwnów posiada bardzo dobre warunki plażowania, możliwość zażywania kąpieli morskich, klimat korzystnie wpływający na ludzki organizm oraz uzdrowiskowy charakter. Otoczony różnymi akwenami: morzem, zalewem i rzeką stanowi atrakcyjne miejsce do uprawiania sportów wodnych.
Aktywnie wypoczywający mogą swobodnie żeglować, uprawiać windsurfing, pływać na skuterach wodnych, motorówkach lub nurkować. Miejscowe wody mają do zaoferowania wędkarzom wspaniałe gatunki ryb: okonie, leszcze, węgorze, szczupaki, liny. sandacze i łososie.
Z kolei wczasowicze lubiący spacery mają do dyspozycji lasy sosnowe, parki oraz promenadę spacerowo-widokową ciągnącą się grzbietem piaszczystych wydm. Ze szlaków turystycznych mogą korzystać turyści, którzy mają ochotę na dłuższe wycieczki piesze lub rowerowe.
W Dziwnowie, a dokładniej niedaleko mostu zwodzonego, leży użytek ekologiczny Martwa Dziwna, na terenie którego znajduje się jezioro będące pozostałością dawnego, naturalnego biegu rzeki. Przez tę leśną okolicę prowadzi również ścieżka rowerowa i piesza.
Dziwnów jest miejscem przyjaznym dla całych rodzin, dlatego dzieci mogą tu znaleźć wiele atrakcji. Mogą zażywać kąpieli morskiej, wspaniale bawić się na plaży lub udać się w iście piracki rejs statkiem po morzu – w Dziwnowie rejsy statkami po morzu i zalewie cieszą się wyjątkowo dużym powodzeniem. Ponadto w okresie letnim działa wesołe miasteczko.
Ciekawostkę dla wielu turystów stanowi most zwodzony na wyspę Wolin, który jest jedną z nielicznych konstrukcji tego typu w Polsce. Ponadto z myślą o turystach powstała promenada spacerowo-widokowa wraz z wejściami na plażę i szeroką aleją wzdłuż wydm.
Baza noclegowa obejmuje hotele, ośrodki wypoczynkowe i kolonijne, pensjonaty, pola kempingowe, kwatery prywatne i schroniska młodzieżowe. Wczasowicze mogą wybierać nocleg według własnych upodobań. Na odwiedzających czekają także liczne restauracje, kawiarnie, bary, puby. Częstymi gośćmi Dziwnowa są również Niemcy, Czesi oraz Słowacy.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj