Co zwiedzić w Dziwnowie

Wielu turystów, przeglądając atrakcje w Dziwnowie, zastanawia się, co warto zwiedzić. Dlatego podpowiadamy 10 miejsc, w których nie będziecie się nudzić.

10 pomysłów, co warto zwiedzić w Dziwnowie

1. Port rybacki Dziwnów

Port w Dziwnowie położony jest między Cieśniną Dziwna i Osiedlem Rybackim. W dziwnowskim porcie  można na własne oczy zobaczyć rybaków przy pracy. Inaczej mówiąc, podejrzeć jak ciężka jest ich praca. Duże stalowe kutry cumują w basenie portowym i robią duże wrażenie, szczególnie na dzieciach. Jeżeli odwiedzicie port rano, to możecie kupić rybę prosto z kutra.

2. Falochrony Dziwnów

Falochrony zastępują molo w Dziwnowie, a przynajmniej tak traktują je turyści. To popularne miejsce spacerów o zachodzie słońca, skąd można obserwować Dziwnów i na przykład jego panoramę od strony morza. Do falochronu wschodniego dojdziemy Osiedlem Rybackim, a do zachodniego ul. Spadochroniarzy Polskich.

3. Muzeum rybołówstwa Dziwnów

Jedyne takie miejsce w okolicy, gdzie można poznać historię Dziwnowa i jego tajemnice. Zobaczyć pamiątki związane z miastem i jego mieszkańcami. Wystawa obejmuje ekspozycję związaną z morzem oraz wojskami stacjonującymi w Dziwnowie. Wystawa mieści się przy ul. Parkowej 6a.

4. Aleja Gwiazd Sportu Dziwnów

Aleja Gwiazd nad morzem.
Powiększone i umieszczone na marmurowych postumentach medale. Obecnie to popularna atrakcja turystyczna.

To miejsce nierozerwalnie związane z Festiwalem Gwiazd Sportu, który odbywa się w Dziwnowie od 2003 roku. W alei każdego roku odsłaniane są repliki medali największych gwiazd polskiego sportu. Z pewnością jest ich tam już ponad setka. Aleja Gwiazd Sportu to fragment ul. Reymonta w Dziwnowie.

5. Promenada w Dziwnowie

Deptak ciągnie się od ulicy Przymorze do ulicy Szosowej, więc daje to łącznie prawie 2,5km długości. Promenada w Dziwnowie jest podzielona na 3 różniące się odcinki: pierwszy drewniany pomost, drugi promenada centralna, a trzeci to promenada zachodnia.

6. Park w Dziwnowie

Lubisz historię i zastanawiasz się, co zwiedzić w Dziwnowie? Z pewnością warto odwiedzić park miejski w Dziwnowie. Tam przy ulicy Parkowej znajduje się tablica pamiątkowa poświęcona historii dziwnowskiego uzdrowiska.

7. Most Dziwnów

Co zwiedzić w Dziwnowie - top 10
Co zwiedzić w Dziwnowie? Z pewnością most jest jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych.

Ten most w Dziwnowie to ciekawa konstrukcja, której zwodzone przęsło unoszą hydrauliczne siłowniki. Most podnoszony jest w godzinach parzystych, a w sezonie letnim, częściej. Most w Dziwnowie łączy Wyspę Wolin ze stałym lądem.

8. Marina Dziwnów

Marina w Dziwnowie to przystań sezonowa oraz port jachtowy. Warto odwiedzić te miejsca i pospacerować wśród łopoczących na wietrze żagli. Poza tym można przysiąść na kawę w jednej z kawiarni oraz wypić szklaneczkę za żeglarzy.

9. Jezioro Martwa Dziwna

Jezioro w Dziwnowie leży na Wyspie Wolin, czyli w zachodniej części miasta. Pierwotnie było to ujście Dziwny, więc to jezioro sztuczne. Dodatkowo wokół jeziora znajdziecie wiele ciekawostek przyrodniczych i historycznych, więc zarezerwujcie sobie trochę czasu.

10. Pomniki i tablice pamiątkowe

Pomnik “Tym, którzy oddali życie morzu” to nie jedyny pomnik w Dziwnowie. Kilka tablic pamiątkowych znajduje się w dziwnowskim parku. Każda z nich opowiada inną historię. Zwykle w takich miejscach znajdują się dodatkowo tablice informacyjne.

Podsumowując, przedstawiliśmy nasze top 10 Atrakcje w okolicy Dziwnowa. Dodatkowo czekamy na Wasze propozycje ciekawe miejsca w Dziwnowie.