Ciekawe miejsca

Wczasy w Dziwnowie to nie tylko plaża. Atrakcje w Dziwnowie i ciekawe miejsca podzieliliśmy na kilka kategorii. Dodatkowo ciekawe miejsca Dziwnów dla rodzin, dla aktywnych, dla miłośników historii.

Ciekawe miejsca historyczne w Dziwnowie

Historia Dziwnowa jest niezwykle ciekawa i tajemnicza. Miały tu miejsce zdarzenia rodem ze sensacyjnych filmów szpiegowskich i tajne operacje wojskowe. Najlepszym miejscem, by poznać historię Dziwnowa, jest Muzeum Morskie w Dziwnowie Nautica Park. Tutaj w atrakcyjny sposób przedstawiono dzieje miasta i regionu. Na szczególną uwagę zasługuje wystawa poświęcona tajemnicom Dziwnowa. Nautica Park znajduje się przy wejściu na plażę od ul. Parkowej. Dodatkowo w muzeum jest strefa eksperymentów. Przy tej samej ulicy ustawiona jest tablica upamiętniająca złote czasy miasta, gdy był najbardziej znanym bałtyckim kurortem w Europie.

Ciekawe miejaca Dziwnów, otwiera promenada
Nadmorska promenada ma ponad 2 kilometry długości i trzy różniące się części.

Dziwnów atrakcje dla dzieci

Wśród turystów odwiedzających Dziwnów, dużą grupę stanowią rodziny z dziećmi, dlatego w okolicy nie brakuje atrakcji dla dzieci. Wystarczy wspomnieć, że w Dziwnowie jest aż 6 ogólnodostępnych placów zabaw, do tego park z torem do gokartów, wspomniana wystawa edukacyjna Nautica Park oraz przystań pirackich statków pasażerskich. Wesołe miasteczko, dom strachu i escape room Dziwnów to propozycje dla starszych dzieci.

Ciekawe miejsca Dziwnów dla aktywnych

Ruch to zdrowie i wiele osób woli aktywny wypoczynek od leżenia plackiem na plaży. Specjalnie dla tej części turystów zainstalowano w Dziwnowie siłownie zewnętrzne, z których można korzystać bezpłatnie przez całą dobę. Przy ulicy Dziwnej, tuż przy moście wybudowano kompleks boisk sportowych, skatepark oraz park miniatur i kolejek. Zimą funkcjonuje też sztuczne lodowisko. Ścieżki rowerowe łączą wszystkie miejscowości gminy Dziwnów, ale można też nimi dojechać do Kamienia Pomorskiego i Pobierowa.

Fontanna w Dziwnowie
Fontanna w parku, między ulicami Słowackiego i Mickiewicza.

Atrakcje dla seniorów w Dziwnowie

Seniorzy cenią w Dziwnowie mikroklimat korzystnie wpływający na drogi oddechowe. Chętnie odwiedzają parki i promenadę w Dziwnowie, która ma ponad 2km długości.  Ciekawym miejscem jest też bulwar kapitański, biegnący od kapitanatu do falochronu.

Most w Dziwnowie godziny podnoszenia.
Most zwodzony w Dziwnowie to jedna z atrakcji Dziwnowa.

Ciekawe miejsca Dziwnów

Atrakcje w Dziwnowie znajdziesz na każdym kroku, między innymi mariny i port żeglarski, port rybacki, plaże, falochrony i przystań statków wycieczkowych to tylko ułamek tego co Cię tutaj czeka. Jak to wszystko zaplanować? Po pierwsze Dziwnów nie jest rozległy, więc wszędzie dojdziecie piechotą. Po drugie zaplanuj wcześniej atrakcje na niepogodę, by nie szukać na ostatnią chwilę. Trzecia rada to bądź elastyczny.
Podsumowując, ciekawych miejsc w Dziwnowie nie brakuje, dlatego warto wybrać interesujące pozycje z naszego zestawienia. Dodatkowo zapoznaj się z atrakcjami w Dziwnowie.