Strona główna Atrakcje Międzywodzie

Atrakcje Międzywodzie

W Międzywodziu nie brakuje atrakcji dla dzieci i dorosłych. Atrakcje Międzywodzie zapewnia przez cały rok. Każdy znajdzie coś dla siebie i z pewnością ciekawie spędzi czas. Dodatkowo, oprócz samej miejscowości warto sprawdzić pobliskie atrakcje w Dziwnowie oraz okolicy. Zobacz pełną listę najciekawszych atrakcji Międzywodzia.

Atrakcje Międzywodzie 2021

Ciekawe miejsca Międzywodzie
Najciekawsze atrakcje w Międzywodziu w tym roku nie ograniczają się do plaży.

Plaża w Międzywodziu

Plażę w Międzywodziu oddziela od miejscowości wysoka wydma, którą biegnie promenada spacerowa. Na plaży jest kąpielisko Międzywodzie, które w sezonie odwiedza kilka tysięcy osób dziennie. Dodatkowo plaża charakteryzuje się białym, drobnym piaskiem. Jednocześnie Międzywodzie od plaży oddziela piaszczysta wydma, którą biegnie promenada.

Promenada spacerowa w Międzywodziu

Międzywodzie ma swoją promenadę
Promenada w Międzywodziu, zmodernizowana w 2018 roku.

W 2018 roku promenada przeszła remont i teraz to chętnie odwiedzane miejsce w Międzywodziu i jedna z obowiązkowych pozycji na liście „atrakcje Międzywodzie 2021„. Długi szlak biegnie przez całą szerokość miejscowości, więc warto wybrać się na długi spacer.

Pirs na Zalewie Kamieńskim

Pirs w Międzywodziu jest popularny i chętnie odwiedzany, więc warto wybrać się tam na spacer.  Dodatkowym atutem jest widok  na panoramę Zalewu Kamieńskiego i rozlewisko Dziwnej. Przy dobrej widoczności widać Kamień Pomorski.

Boisko wielofunkcyjne w Międzywodziu

Boisko wielofunkcyjne w Międzywodziu leży przy ulicy Sportowej. Możesz tu grać w koszykówkę, siatkówkę oraz piłkę ręczną. Dodatkowo nawierzchnia boiska z tartanu zapewnia bezpieczną grę.

Bałtycki Park Edukacyjny

To ciekawe miejsce w Międzywodziu przy ulicy Kasztanowej, skierowane do dzieci i młodzieży. Po pierwsze można tu poznać popularne rośliny i zwierzęta wybrzeża Morza Bałtyckiego. Po drugie, łącząc zabawę z nauką, spędzają czas na świeżym powietrzu.

Plaża Międzywodzie
Plaża w Międzywodziu jest dość szeroka, ale w weekendy bywa tutaj tłoczno, dlatego warto przyjść tutaj późnym popołudniem.

Park z zegarem kwiatowym

W parku w Międzywodziu w centrum miejscowości często odbywają się wydarzenia artystyczne. Dodatkowo w centralnej części możecie zobaczyć zegar kwiatowy.

Ścieżki rowerowe do Dziwnowa

Nowa ścieżka rowerowa z Międzywodzia do Dziwnowa wybudowana została w 2019 roku. Cała trasa jest oświetlona, a wzdłuż ustawiono ławki. Dodatkowo nawierzchnia asfaltowa sprzyja jeździe na rolkach. Dodatkowo możecie skorzystać z leśnych ścieżek rowerowych.

Ścieżka rowerowa do Wolina

Ścieżka rowerowa z Międzywodzia ciągnie się do Łuskowa, więc jest to świetna trasa na zwiedzanie atrakcji Wyspy Wolin, która kryje wiele skarbów. W miejscowości Sierosław można skręcić w kierunku na Kołczewo i zwiedzić okoliczne wioski.

Atrakcje Międzywodzie 2021 okolica

Międzywodzie to również ciekawa okolica. Odwiedzając Międzywodzie, koniecznie odwiedźcie:

Dziwnów

Wolin

Międzyzdroje