Marina Dziwnów to kompleks przystani żeglarskich w Dziwnowie, które powstały w ramach projektu Zachodniopomorski Szlak Żeglarski.

Żeglarze w Dziwnowie

Dziwnów ma idealne warunki do uprawiana żeglarstwa. Po pierwsze mnogość akwenów pozwala na uprawianie sportów wodnych, bez względu na warunki atmosferyczne. Druga rzecz to rozbudowana infrastruktura żeglarska.

Międzyzdroje sesja fotograficzna
Dziwnów żeglarstwo w Dziwnowie
Przystań żeglarska w Dziwnowie przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie to idealne miejsce na spacer.

Marina Dziwnów

Marina Dziwnów to aktualnie dwie przystanie w Dziwnowie, jednak Zarząd Portu Dziwnów administruje też niewielką przystanią – pirs Międzywodzie.

Port jachtowy w Dziwnowie

Marina Dziwnów - port jachtowy w Dziwnowie
Port jachtowy leży między mostem, a portem rybackim. Atrakcje w Dziwnowie, które warto zobaczyć.

Port jachtowy przy ulicy Żeromskiego może pomieścić 60 dużych jednostek pływających. Dla żeglarzy niewątpliwym atutem tej przystani jest położenie przed mostem zwodzonym w Dziwnowie. Nie muszą czekać na otwarcie mostu, za każdym razem, gdy chcą wypłynąć w morze. W porcie możecie zwodować łódź lub jacht po specjalnym slipie, skorzystać z zaplecza socjalnego dla żeglarzy, a nawet przezimować jednostkę w hangarze. W centralnej części znajduje się kawiarnia z dużym tarasem, na którym można napić się kawy w otoczeniu jachtów i żaglówek.

Przystań sezonowa w Dziwnowie

Marina Dziwnów przystań żeglarska
Nasza przystań sezonowa w Dziwnowie leży między drogą wojewódzką nr 102 a Cieśniną Dziwną, więc trudno jej nie zauważyć.

Przystań sezonowa Dziwnów przy ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie może przyjąć około 30 mniejszych jednostek pływających. Zaplecze sanitarne dla żeglarzy znajduje się w budynku, który pełni rolę sceny oraz bosmanatu. Wzdłuż nabrzeża stoją punkty z dostępem do wody i prądu. W centralnej części placu funkcjonuje smażalnia ryb z ogródkiem piwnym. Wzdłuż całej przystani znajduje się duży parking w Dziwnowie. Przystań sezonowa sąsiaduje z przystanią statków wycieczkowych w Dziwnowie.

Regaty w Dziwnowie

Marina Dziwnów w dotychczasowej historii była wielokrotnie miejscem organizacji Mistrzostw Świata w klasach Laser i Optmist. Dodatkowo wielokrotnie odbywały się tutaj międzynarodowe regaty. Marina Dziwnów jest bardzo wysoko oceniana przez żeglarzy.

Atrakcje dla żeglarzy - Dziwnów Marina Żeglarska
Marina Dziwnów we wrześniu jest jeszcze pełna żeglarzy. Przystań żeglarska w Dziwnowie.

Sporty wodne w Dziwnowie

Okazuje się, że w Dziwnowie dobrze czują się żeglarze, innymi słowy to mekka sportów wodnych, więc chętnie przybywają tutaj kite i wind surferzy, fani wake bordu i skuterów wodnych. W dziwnowskiej marinie czasami cumują luksusowe jachty motorowe. Na koniec ciekawostka: Dziwnów był jednym z pierwszych miejsc w Polsce, gdzie jeżdżono na nartach wodnych.